Wpis z mikrobloga

#garmin

SOLAR vs non-SOLAR

Czy ktos trafil na jakies sensowne porownanie, albo sam mial mozliwosc sprawdzenia, jak ladowanie sloneczne rzeczywiscie przeklada sie na czas dzialania?

Zastanawiam sie nad opuszczeniem #corosteam na rzecz garmina 955 stad pytanie.
Dodam ze docelowe aktywnosci to jakies tam wielogodzinne ultra, aczkolwiek zazwyczaj i tak mam ze soba (lub na punkcie) powerbank i kabel do ladowania zegarka.

Oczywiscie pomijam aspekt wizualny, bo 955 solar moim zdaniem wyglada lepiej, ale wyglad nie uzasadnia 1/5 roznicy w cenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PurpleHaze: taktyczna kropka "◉" do obserwowania tematu, sam co prawda używam instinct 2 solar, i laduje kablem raz na 2 tygodnie, przy 10 aktywnosciach z gps w tym czasie, z tym, że mieszkam na korsyce, gdzie mamy blisko 300 dni slonecznych w roku, w pl niecałe 70 wiec nie wiem czy będzie aż taka różnica i sens dokladania do solara?:/
@PurpleHaze: znajomy ma i jego opinia: sprawdza się to może w 5% treningów, gdzie nie mówimy o ładowaniu, a bardziej o wolniejszym rozładowaniu. Pogoda w Polsce, kąty promieni słonecznych nie sprzyjają tej funkcjonalności.

To by się przydało jakbyś chciał zrobić wycieczkę z dala od cywilizacji przez tydzień i po trasie zdejmował zegarek do ładowania.

Mi na Fenix 6X bateria trzyma blisko 2 tygodnie przy 8 aktywnościach w tygodniu. Na tygodniowym spływie
@PurpleHaze: Garmin 7X Solar Sapphire here. To wykres z sobotniego spaceru po lesie. nie interesowałem się zbytnio czy zegarek jest zasłonięty czy nie, bo nie miałem zamiaru testować i raczej w codziennym użytkowaniu chciałbym żeby to ładowanie wychodziło naturalnie. Co tu dużo gadać, lipa #!$%@? z tym ładowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) może przez kurtkę, może przez las, ale w sumie było jasno, może przez polski klimat,
LuckyLuke2776 - @PurpleHaze: Garmin 7X Solar Sapphire here. To wykres z sobotniego sp...

źródło: comment_1668506307lwq3SC2qtBb6ZrqJggMAm1.jpg

Pobierz
gdzie nie mówimy o ładowaniu, a bardziej o wolniejszym rozładowaniu.


@mirekwirek: tutaj jest zawarta całe clue solara...
Wiele osób myśli, że solarny pasek będzie ładować baterie.
Nie, to nie jest prawda.
Pasek solarny działa tak, że zmniejsza użycie baterii biorąc prąd z solara zamiast baterii jeśli jest słoneczny dzień.

W okresie wakacyjnym zużycie baterii czasami wychodziło mi na 0.
Wiele osób myśli, że solarny pasek będzie ładować baterie.


@Smog_Warszawski: Ale właśnie gdzieś widziałem test z południa Europy i tam ładował. I to ma sens. A jaki sens w Polsce dopłacać do wersji Solar w Fenixach? ;) W innych modelach może ma sens.

Ja tego ogólnie nie neguję. Fajna opcja. Ale moim subiektywnym zdaniem to nie warto mieszkając w Polsce do tego dopłacać.

Ale...Ale np. Instinct Solar ma inne bebechy niż
@PurpleHaze: U DCRaya nawet edge 1040 nie dodawał jakoś spektakularnie dużo, a to był wystawiony na słońce komputerek z większą powierzchnią solarną. Moim zdaniem w zegarach to gra nie warta świeczki. 100 km ultra powinno Ci już większość topowych zegarków pociągnąć. Mało jest harpaganów co dłuższe dystanse robią bez postoju, na którym można zegarek podładować z powerbanka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: na yt masz testy jak koleś zostawiał zegarek na cały dzień na słońcu i sprawdzał ile się bateria doładuje. W lato na sens, w zimę w Polsce raczej nie ma sensu. Tylko i wyłącznie kwestia ile chcesz wydać pieniędzy.
@LuckyLuke_2776: qrde ale bądźmy też trochę realni w ocenie.
Chciałeś naładować zegarek w krzakach w pochmurny dzień¯\_(ツ)_/¯
Solarowi wiele brakuje ale w 7 i tak jest dużo lepiej niż to ma mjesce w 6...
Tak jak pisałem zegarek wychodził mi na 0 w ciepłe dni przy normalnym użytkowaniu to już dla mnie jest spoko i to przesadziło o wersji solarnej - mam f7solar
Chciałeś naładować zegarek w krzakach w pochmurny dzień¯_(ツ)


@Smog_Warszawski: Właśnie nie. Nic nie chciałem od solara w tamtym momencie i w tym sęk, że nie chce specjalnie pamiętać, by chodzić z zegarkiem wyciągniętym najlepiej prostopadle do słońca i zostawiać go na 3h w słońcu dziennie by maksymalnie odczuć różnicę w ładowaniu. Zgadzam się też, że w pochmurne dni działa to gorzej etc. wszystko jest jasne. Nie sprawdziłem też, ile dni