Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakieś złote zasady przy zimowaniu motocykla? Plan jest taki że mój będzie zimowany w nieogrzewanym garażu więc standardowo mycie i woskowanie plastików, nasmarować łańcuch, zalać pod sam korek, wyjąć aku potem przykryje go kocykiem plus plandeka i dobranoc do wiosny. Czy o czymś zapomniałem? Motocykl na wtrysku więc jakieś kombinacje przy gaźniku odpadają.
#motocykle #motomirko #125cc #bojowka125cc
  • 20
Sam jestem ciekawy jaka jest procedura bo mam dość spory motocykl do przegarażowania w nieogrzewanym garażu, wołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bukem: Przede wszystkim nie dostawać rui...
Umyj (tym razem wyciągając błoto z zakamarków( ͡° ͜ʖ ͡°)), zatankuj, nasmaruj i niech stoi.

Jak masz jakieś stałe odbiorniki to można je lub akumulator odłączyć. Ewentualnie po prostu sprawdź napięcie co jakiś czas jeśli mu nie ufasz.
A pokrowce przy zimowaniu robią więcej złego niż dobrego. Kurz nie zaszkodzi, bo zleci przy pierwszej przejażdżce. A stała wilgoć na styku z
@bukem: masz racje, moje się #!$%@? odkształcają. już szóste zimowanie się odkształcają, na trzecim motocyklu. i tak sobie wyjeżdżam co wiosnę, czasem na majówkę dopiero i liczę że w końcu się odkształcą po 8 miesiącach stania. ale one nie chcą. Może trzeba im powiedzieć żeby tak robił, bo widocznie nie wiedzą? co myślisz @bocznica ?( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bocznica: @sebawo: Opony samochodowe też wieszam na ścianie żeby nie leżały na ziemi tym bardziej że każdy producent opon zaleca takie sezonowe przechowywanie. Tu nie chodzi o motocyklistów jako całość tylko że są ludzie którzy dbają o swój sprzęt a są tacy którzy mają #!$%@? i takie graty później po ulicach jeżdżą i stwarzają zagrożenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sebawo: Ale ja się będę spuszczał nad tym bo mogę i mi to sprawia satysfakcję. Ja ci nie każę robić tego co ja. Zadałem w pierwszym poście pytanie a ty odpowiedziałeś widzę w miarę swoich możliwości
@bukem: Opony samochodowe od lat leżą na ziemi na boku i żadna mi sie jeszcze nie odkształciła, w żadnym z moich samochodów. Moto tak samo stoi na stopce centralnej i nie mam zamiaru cudować. Chcesz, to mozesz na suficie moto podwiesić, przeciez nikt Ci nie broni, ale głupot nie wypisuj i nie dopisuj sobie do tego jakichś dziwnych teorii z dupy o gratach na ulicach ( ͡° ͜ʖ ͡
@bukem: zapomniałeś o jedynym najczęściej popełnianym błędzie motocyklistów, wymień olej na koniec sezonu, a nie przed rozpoczęciem. Każdy przepracowany olej z sadzami podczas eksploatacji plus wilogoc , powoduje kwaśny odczyn, które degraduje metale szlachetne w silniku, chciał byś mieć przez 4 miesiące kontakt z czystym olejem czy przepracowanym z sądzą i benzyną?

Wymieniajcie olej na koniec sezonu, a nie przed, tym bardziej, że teraz kupisz taniej.
@bukem: nawet nie złota, a platynowa rada. Dbaj o sprzęt, ale traktuj go jak świętego obrazka...
Ponad 10 lat zimuję motocykle w tzw. blaszaku.
Przed zimą robię mycie, smarowanie, zalewam paliwo pod korek, wymieniam olej, albo nie wymieniam, wyjmuję aku, albo nie wyjmuję, stawiam w kącie na stopce i widzimy się na wiosnę.
Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z którymkolwiek z motocykli.

Trzeba odróżnić kiedy o motocykl się dba, a kiedy
@bukem: Poczyniliśmy swego czasu taki poradnik, 7 punktów o które warto zadbać :)

https://www.facebook.com/mototour.sklep.motocyklowy/posts/pfbid0Qt41KU899CsATxWmoibh2xTiyUonNWF6dK5qJXoKcF1dL4EPmpZNUywGt62QkGt1l

W skrócie - porządnie umyj - błoto i wilgoć będzie powodować korozję i odbarwienia na plastikach, ogarnij łańcuch i nasmaruj, dźwignie itd. Zalej bak do pełna jeśli masz metalowy - jeśli masz stary olej, wymień go przed zimowaniem, kwestię odkształcenia opon raczej wsadziłbym między bajki, ale warto napompować koła do max wartości przewidzianej przez producenta. Jeśli twoje