Wpis z mikrobloga

Pytanko związane z #angielski #jezykiobce #szkola #nauka #matura
Generalnie jestem w technikum, ostatnia klasa (ostatni rocznik po gimnazjum) no i zawsze czułem się w miarę nieźle z angielskiego, tak na 4, czasem 5. W gimnazjum nas cisnęła babka więc rzeczywiście się uczyłem. Teraz, choć dogadać się umiem, z gramatyka itd na pewno u mnie gorzej. Mam tragiczna nauczycielkę która nic nie robi ambitnego więc ciężko się u niej nauczyć coś więcej. Ale mimo wszystko wybrałem sobie angielski jako rozszerzenie na maturze.
No i moje pytanie brzmi, co polecacie zrobić żeby się dobrze przygotować i znów mieć ten angielski na lepszym poziomie i dobrze rozszerzenie napisać? Jakieś pomysły co zrobić? Na korki się zapisać?
#pytanie
  • 2
@viciu03: skończyłem zaoczne liceum dla dorosłych, a języka angielskiego jako przedmiotu tam nie miałem. Z podstawy 100%, z rozszerzenia 80%, a moja nauka do tego wyglądała w taki sposób, że oglądałem the office po angielsku, przeważnie bez napisów, czasami jedynie z napisami po angielsku jak czegoś nie mogłem wyłapać. Polecam tobie to samo, rozwiązuj też arkusze żeby mniej więcej zrozumieć schemat tej matury. Możesz jeszcze skorzystać z repetytorium, jak zostało to