Wpis z mikrobloga

Miruny, obiło mi się o uszy że domyślnie nowe Xiaomi nie mają już opcji automatycznego nagrywania rozmów.
Prawda to? Ewentualnie jest jakieś proste obejście albo inna marka która coś takiego umożliwia?

Mój dziadek, redmi note 4, jest bardzo spoko, ale bateria potrafi już zejść w stanie spoczynku w ciągu kilku godzin do 40-20% po czym sam się wyłącza. Tak więc zaczynam rozglądać się za następcą, ale nagrywanie połączeń jest takie wygodne, że nie wyobrażam sobie bez tego teraz funkcjonować.

#xiaomi #smartfon #android #miui #telefony
  • 10
redmi note 4, jest bardzo spoko


@opinel: ale się zdziwisz jak kupisz nowy telefon. Miałem go (trzy telefony temu) i świat poszedł bardzo do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale prostego nagrywania na nowych androidach zwyczajnie nie ma
@opinel: Tak, Google stara się jak może aby to blokować. Z tego co wiem to mozesz strzelic roota i wrzucic soft od xiaomi.eu i tam bedzie nagrywanie. W telefonach gdzie dialer jest od googla nie ma nagrywania.

(znaczy sa jakies protezy nagrywajace z mikrofonu, ale wiadomo jak to dziala)

* no ale jak juz dostaniesz roota to rownie dobrze mozesz zainstalowac call recorder od skvalex
@opinel: Z tego co słyszalem różnie to bywa. mBanku odpalalałem bez problemu (nie czepia się, że root).

Allegro się czepia - ale też sie odpala.
BIK - nie odpalał się (musiałem zainstalwać Magisk i ukryć i wyłączyc roota dla takiej apki)
Z Revolutem też miałem zabawe (nie chciał sie zainstalować, ale też w końcu jakoś ogarnąłem)

Ogólnie musisz się liczyć, że możesz mieć problemy.