Wpis z mikrobloga

@Chris_Karczynski: Na ryczałcie nie opłaca się robić kosztów - nic to odkrywczego. Jeśli jesteś jednocześnie vatowcem to możesz go sobie odliczyć, ale jeśli jesteś zwykłym usługoklepaczem bez kosztów własnych to był nie zawracały sobie głowy nowym autem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chris_Karczynski: nadwyżkę vat przeksiegowujesz na PPE zamiast robić zwrot. Nie czekasz na przelew tylko pomniejszasz PPE albo nie płacisz. Kasa zostaje w US i nie trafia na Twoje konto. Robię tak od 2016. US lubi to bo kasę trzymają u siebie i od tamtego czasu nie mam żadnej kontroli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chris_Karczynski: jak chcesz. Mi księgowa wysyła pismo do US z prośbą o przeksięgowanie jak się uzbiera ale możesz pisać co miesiąc i ci pomniejszają. Normalnie piszesz proszę o przeksięgowanie nadwyżkę vat na (tutaj podatek) w miesiącu tym i tym. Tyle. Ja jeżdżę po EU, aktualnie FV do UK. FV z PL do US i tyle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chris_Karczynski: w tym roku był idealny moment. Do 20 sierpnia trzebabylo przejść na zasady ogólne i w tej połowie roku robisz koszty, leasing na 2 lata z maksymalną wpłata własną. Jak nie zarabiasz bardzo dużo(sporo ponad 300tys rocznie) to taki myk miał sens
  • Odpowiedz