Wpis z mikrobloga

Ciekawy wątek -> https://twitter.com/dimailnitsky/status/1591799330998202370

Wygląda na to, że to był prostu brudny deal Ukraińców - zgodzili się wymienić Nużyna, gdyż w zamian dostali aż 20 swoich.

Ogólnie ciekawa historia - rodzina skontaktowała się z Nużynem dzięki komentarzom na youtubie po których odezwał się do nich ukraiński dziennikarz. Za jego pośrednictwem udało się doprowadzić do rozmowy.

Syn Nużyna wspomina, że ojciec nie chciał pójść na wymianę, a strona ukraińska miała obiecać, że tego nie zrobi. No cóż...

#ukraina
waro - Ciekawy wątek -> https://twitter.com/dimailnitsky/status/1591799330998202370
...

źródło: comment_1668350343b90w2ZUYcsBW5S1PwbbgqU.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aleksander_II: brzydzi mnie twoja retoryka. Dlatego, że jest totalnie ruska, czyli kiedy rusek robi co mu się podoba, sra na wszelkie zasady i regulacje, a świat punktuje mu zbrodnicze działania to ma w to wysrane. Następnie albo zaczyna obracać kota ogonem albo jak ruskowi się pogarsza to zaczyna wyciągać właśnie te 'wspólne zasady i reguły, których się wszyscy trzymamy' krzycząc 'tak nie wolno!' kiedy się zaczyna grać z nimi wg
  • Odpowiedz
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Ale nie widzisz że niektórzy tu twierdzą że obie strony są winne? Ty i inni traktujecie że jak ktoś krytykuje Ukrainę to od razu jest za russkimi, a tu chodzi to to że gościa tymi filmikami co nagrali z nim i wywiadami wysłali na pewną śmierć i dobrze o tym wiedzieli. Gość nie chciał iść na wymianę z tego co wiadomo i miał do tego prawo co zresztą chyba
  • Odpowiedz
@selflessness:

to wina Ukraińców, że wymienili jeńca, który nie chciał być wymieniony i któremu groziła zemsta.


Ta. Typ przyjechał jako najemnik, dokonał nielegalnej inwazji na obcy kraj, strzelał do ukraińskich żołnierzy i cywili, po złapaniu narzekał na swoich, żeby było mu łatwiej w niewoli, ale to wina Ukraińców, że Rosjanie zabili swojego.
Jebnij się w łeb, może ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@setmauz: Przekichane mają ci Rosjanie. Nie mogą wyjechać, aby uniknąć wcielenia, bo ich w UE nikt nie chce. Nie mogą odmówić służby wojskowej, bo ich wyślą do gułagu, a stamtąd ostatecznie i tak na front. Nie mogą się też poddać, bo ich Ukraińcy wydadzą i zostaną zabici za dezercję. Pamiętam jak wykopki śmiały się z Rosjanina, który stwierdził: "no, skoro mnie powołali to nie ma rady i trzeba iść", ale
  • Odpowiedz
Zaufał Ukraincom i przypłacił to życiem. Jakby ich mordował i gwałcił to pewnie wróciłby do domu z porządna lodówką xD

Tu chodzi o sam aspekt moralny. Gość nie chciał wracać, źle wypowiadał się o Rosji, obiecali mu że go nie wymienią, a mimo wszystko to zrobili.


@Bluszcz102 @Atencjuszhehe winni są tylko i wyłącznie rosjanie i ich ogłupione, samolubne społeczeństwo. Ukraina wymieniła jakiegoś bandytę na swoich żołnierzy i to się liczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aleksander_II i mam uwierzyć że chlop, któremu został rok więzienia wolał iść na wojnę żeby walczyć za Ukrainę gdzie mógł zginąć przed poddaniem się od chociażby artylerii? Yhy. Bajki to mógł opowiadać.
  • Odpowiedz
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: Ale Ty dalej nie rozumiesz tego że mu przysługiwało prawo do odmowy wymiany? Udzielał wywiadów dla propagandy Ukraińskiej gdzie widać jego twarz, a Ci mimo tego że wiedzieli że go zabiją i że nie chce iść na wymianę to zmusili go i wydali na śmierć. Ukraina ma tak samo krew na rękach jak russcy
  • Odpowiedz
Rozumiem, ze wiesz jak wyglądała wymiana, jakie były ustalenia i co się ostatecznie stało? No nie wiesz, nie masz tu żadnej wiedzy (tak jak i ja) poza filmikami i domysłami.


@setmauz: wiem co ukry pisali nawołując ruskich do poddawania się
  • Odpowiedz