Wpis z mikrobloga

Strefa Dysona - krótka historia, fakty, mity i trochę ciekawostek.

Dodaje (w postach jak zwykłe) dawno obiecany przeze mnie ANW (Artykuł Na Weekend) o sferze Dysona.
Sam link źródłowy prowadzi również do fajnej stronki w schemacie FAQ o Sferze Dysona w języku angielskim Mam nadzieję że moja praca będzie dla Was ciekawą i warta fajnej dyskusji. : )

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/6898905/strefa-dysona-krotka-historia-fakty-mity-i-troche-ciekawostek/

#swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #ligamozgow #qualitycontent #ciekawostki
#nauka #astronomia #kosmos #eksploracjakomosu #technologia #gruparatowaniapoziomu

.
RFpNeFeFiFcL - Strefa Dysona - krótka historia, fakty, mity i trochę ciekawostek.

...

źródło: comment_16682781759SZOHoWRX1IWOdhKNFXyOT.jpg

Pobierz
  • 25
Sfera Dysona to tak jak fantazje człowieka z epoki kamienia o pozyskiwaniu energii z rozpalenia Wielkiego Ogniska. Później przychodzi ktoś, kto wymyśli zimną fuzję jądrową z obierek od ziemniaków i praca całych pokoleń pseudonaukowych atencjuszy ląduje na śmietniku. To jest dopiero marnowanie energii.
Strefa Dysona to domena fantastów, a nie nauki, która powinna być oparta na obserwowanych faktach.
@Galvay:

Rozmawiamy o dwóch rożnych zagadnieniach.
Ja miałem na myśli to że w Układzie Słonecznym zabraknie materiałów do budowy bo wszystkie planety, księżyce, asteroidy stanowią ledwie 0,14% od ogólnej masy.

Z resztą w artykule jest to omówione.