Wpis z mikrobloga

Aby zacząć jakiś cykl tekstów o #laravel doszedłem do wniosku, że muszę zacząć od ogólnego wpisu o #composer - i tutaj mam pytanie do Mirków z #webdev #php którzy z composera nie korzystają: dlaczego? jaki jest problem? Nie znacie tego, nie rozumiecie tego, nie spotkaliście się z przykładami zastosowania, znacie ale wasz warsztat (stary FW, coś innego) nie współpracuje z Composerem, a wy nie widzicie żadnej potrzeby jego wykorzystania? Coś tam słyszeliście ale nie wiecie po o to jest w ogóle? inne?

Będę wdzięczny za odpowiedzi, to mi pomoże lepiej ukierunkować wpis, przecież jak ktoś już z tego korzysta to nie potrzebuje artykułów wprowadzających, z kolei widzę, że jest duża grupa, która coś tam słyszała ale zupełnie nie wie co ma z tym zrobić i przede wszystkim po co.
Pobierz normanos - Aby zacząć jakiś cykl tekstów o #laravel doszedłem do wniosku, że muszę za...
źródło: comment_0VDaAMASgX4kgtmyJLPapcz3ekzbz7Gz.jpg
  • 15
@normanos: Myślę że bardzo mało osób z niego korzysta bo:

1. Nie wiedzą że istnieje, lub co dokładnie robi. Właśnie takie gdzieś dzwoni.

2. Wymaga jednak dostępu i obsługi konsoli, coś co (smutne) niektórych ludzi odstrasza. Zresztą na większości shared hostingów możemy o nim zapomnieć, a nie wszyscy programują wpierw lokalnie.

3. Nie widzą potrzeby. "Panie, skoro samemu można sobie pobrać i wrzucić to na co mi instalowanie dodatkowego badziewia, sam
@macrusher: obawiam się, że takich badań nie ma ;) a ankietę dla zabawy oczywiście mozna zrobić tyle tylko, że szkoda czasu na potwierdzanie tych tez; niewykluczone, że tak właśnie jest.
@normanos: Cóż, nie ma co się oszukiwać, spora część "robiących strony w PHP" to "programiści wordpressa" którzy wrzucają go na ftp i tam edytują :) Znam sporo takich osób, a często trzepią z tego większą kasę niż ja z porządnej roboty :)
@normanos: lokalnie, z SVNem, z serwerem testowym itp. Ale zdziwiłbyś się, jakie polskie firmy mają serwery z dostępem wyłącznie przez FTP - i nie chodzi o to, że nie chcą dać ssh - po prostu go nie mają.

Ale to i tak nie ma nic wspólnego z composerem, bo - przepraszam - programujesz bezpośrednio na serwerze?