Wpis z mikrobloga

film mający za zadanie czyszczenie pamięci o niemcach - taki podprogowy przekaz, że w sumie to młodzi niemcy byli ofiarami, bo złych było tylko kilku na górze

ps- miliony hailowały Hitlerowi i nic tego nie zmieni!
  • Odpowiedz
Tutaj zamiast latających i oderwanych kończyn pocisk o sile megatony zasypuje bunkier i generuje stos trupów.


@Gniewo_: ale dokładnie tak się działo podczas 1WŚ. Bunkry w których przebywali żołnierze były jednymi z najbardziej niebezpiecznych miejsc w okopach, bo przy ostrzale artyleryjskim w przypadku trafienia, wszyscy przebywający tam ludzie zostawali zasypani.

W 1918 nie było by żadnego ataku za pięć jedenasta, generał dostałby kulę albo krzyczałby, że idziemy walczyć z socjalistami. I
  • Odpowiedz
@DzonySiara: a mi ten film nie przypadł do gustu, odniosłem wrażenie, że już to wszystko widziałem w innych filmach wojennych a ta produkcja jest przypominajką dla pokolenia 20 latków o tym, że wojna jest bezwzgledna, żeby za bardzo nie brykali.
  • Odpowiedz
Spoilery będą.

Mi niestety nie przypadł film do gustu. Rozumiem, że to już trzecia co najmniej ekranizacja i pewna dowolność względem materiału źródłowego nie powinna już tak boleć, ale i tak zabrakło mi paru kluczowych scen, które moim zdaniem bardzo konieczne, by opisać sytuację żołnierzy. Mówię tu np. o schadzce z francuskimi dziewczynami, przepustce (jak można bez tego pokazać wyobcowanie żołnierza wśród cywili?), czy brutalny dryl przed pójściem na front i późniejsze
  • Odpowiedz
@DzonySiara: bardzo nierealny. Była scena z jakimiś francuskimi dziewczynami, gdzie tylko jeden Niemiec podszedł i poruchal. Przecież takie wyposzczone chłopy gdyby zobaczyły francuski to cały obóz by je gwałcił. Niemcy byli znani z gwaltow
  • Odpowiedz
  • 2
@DzonySiara Pierwsza wojna światowa a bardziej podejście do niej młodych mężczyzn na początku konfliktu to bardzo ciekawy temat. Narody ogarnęła gorączka wojny, każdy chciał się zaciągnąć. Niemcy, Francuzi czy Brytyjczycy. U tych ostatnich kolejki były byleby tylko pojechać na wojnę. A później skończyło się mordowaniem milionów żeby front przesunąć o kilka kilometrów.
  • Odpowiedz
@DzonySiara: Główny bohater zaciąga się w 1917 czyli wojna trwa już 3 lata. Oficer wygłasza im przemowę o tym, że w ciągu kilku tygodni będą w Paryżu mimo tego, że takie samo gadanie słyszeć mogli już w 1914.
To mnie rozwala.
  • Odpowiedz
Bunkry w których przebywali żołnierze były jednymi z najbardziej niebezpiecznych miejsc w okopach, bo przy ostrzale artyleryjskim w przypadku trafienia, wszyscy przebywający tam ludzie zostawali zasypani.


@KaiserBrotchen: no właśnie było dokładnie na odwrót, niemieckie umocnienia polowe w okresie 1917-1918 były solidnie wzmacniane, takie bunkry jak ze wspomnianej sceny miały zazwyczaj szalunek z solidnych bali albo nawet i z betonu. Zniszczenie czegoś takiego było jak najbardziej możliwe, ale przy ówczesnych możliwościach artylerii
  • Odpowiedz
@DzonySiara: Ten film to przeemocjonowane gówno dla sojaków. Darcie #!$%@? i ekspresje emocji aktorów są przerysowane do granic. Aż mnie z żenady zżerało przez pierwsze 30 minut, później wyłączyłem
  • Odpowiedz