Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UczesanyPedryl: ja kiedyś czytałem że dopiero przy 25 miliardach się to odbije w drugą stronę, więc będzie dużo gorzej zanim będzie lepiej. Póki co Światowe Forum Ekonomiczne robi wszystko by #!$%@?ć Europę, która i tak ma już dzietność na minusie, reszta kontynentów ich nawet nie obchodzi. Więc raczej średnio o ekologię w tym wszystkim chodzi.
Zawsze mnie to zastanawiało, jak ludzie to mają w świadomości zakodowane w biednych krajach, że skoro jest bieda, to trzeba narypać 10 dzieci i wspólnie głodować.

jak ci troje umrze na katar, dwójka kolejna rozpuści się w Gangesie, dwójkę porwą na sprzedaż, to ci zostanie jeszcze troje którzy będą na ciebie pracować (ʘʘ)


@ChareimUu:
@chlodna_kalkulacja: To nie chodzi o ubezpieczenie na starość. To chodzi o alternatywy
@Atreyu: przy obecnym przyroście 119 k dziennie uzbieranie miliarda zajęło 11 lat (przy stałym przyroście byloby to 250 k dziennie).
Daje to wyobrażenie jak wielką kwotą jest miliard złotych, a co dopiero 2 miliardy.
Resztę dopowiedzcie sobie sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bruhh to właśnie ta filozofia jest kreowana przez człowieka xd normalnie ludzie się ruchają, bo tak im instynkt podpowiada. Ja nie masz edukacji i nie żyjesz w cywilowanym kraju to dziecko się zdarza i tyle, jak każda inna fizjologiczna czynność.
@chlodna_kalkulacja łatwy dostęp do antykoncepcji + kultura w której jej używanie nie jest uznawane za naganne = mniej dzieci, bardzo proste, a jednak trudne :D to też niekoniecznie jest tak, że ludzie sobie planują mieć 10 niewolników, ale jeśli w "naturalnych" warunkach para regularnie się kocha to oczywiście co jakiś czas wyjdzie z tego dziecko
jak ci troje umrze na katar, dwójka kolejna rozpuści się w Gangesie, dwójkę porwą na sprzedaż, to ci zostanie jeszcze troje którzy będą na ciebie pracować (ʘʘ)


@ChareimUu: To się nazywa dywersyfikacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chlodna_kalkulacja: Przeczytaj Factfulness.
I tak jak pisal @ChareimUu .. tak samo w europie 200 lat temu bylo. Polowa dzieciakow umierala, robiles ile mogles bo to inwestycja byla. Teraz an zachodzie dziecko to wylacznie koszt. W Afryce to inwestycja, ma kto pomoc przy domu itp. Tam potrzebuja, bo sa 100 lat za murzynami.. oh wait.
Umieralnosc, potrzeba, kobiety nie maja edukacji (czytaj rowniez, nie maja ambicji bo nie wiedza ze moga miec)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@localoca: +1 panie Byku (specjalnie dużą literą).

Dziecko będzie w stanie wyjść z biedy jeśli będzie miało odpowiednie wychowanie i więź emocjonalną. Niestety w 99% przypadków za sukcesem stoi również kapitał kulturowy w postaci rodziców. Te 1% to uparci ludzie, którzy mają 100 razy trudniej i dla nich mam duży szacun.

A jeśli rodzice myślą, że dziecko wyniesie ich wszystkich z biedy to się grubo przeliczą jeśli dziecko faktycznie stanie się