Wpis z mikrobloga

Zapisać się do?
OTO: Najbardziej rozbudowany zakon magiczny w Polsce. Plus, że uczą magii. Minus, dojazdy do Wawy/Gdańska.
Wicca: Religia dualistyczna, miksująca neopaganizm z magią. Plus uczą magii, mają ciekawe święta, dużo symboliki. Minus, no sam nie wiem, jakbym miał wybrać to wolę OTO. Poza tym jakoś nawet nie wiem, gdzie szukać jakiś porządnych Wiccan xD
Wolnomularstwo: Elitarne stowarzyszenie fanów budowlanki. Plus: kilkaset lat doświadczenia i braterska pomoc w trudnych sprawach. W dodatku mają lożę w moim mieście. Minus: zero magii i nie wiem czy jako foliarz-paranoik nie powinienem ich unikać.
Co sądzicie?
#religia #stowarzyszenia #samorozwoj #ezoteryka #okultyzm #wiara #rozwojosobistyznormikami #wygryw #przegryw #teoriespiskowe #masoneria #neuropa #4konserwy #kultura #pytaniedoeksperta #revoltagainsthemodernworld #filozofia
#!$%@?łem tyle tagów, bo uważam, że ludzie z nich warci są bym wysłuchał ich zdanie, proszę moderacjo, nie bij po jajach i tak mam na jednym żylaka.
  • 7
@DIO_ OTO to zakon uczący magii na podstawie thelemy, więc jeśli interesuje cię bardziej magia ceremonialna oparta na Kabale niż trochę new-ageowa Wicca czerpiąca z pogańskich zwyczajów to uderzaj. Wolnomularstwo raczej nie ma sensu, jeśli nie zależy ci na jakichś wpływach i kontaktach
Wolnomularstwo raczej nie ma sensu, jeśli nie zależy ci na jakichś wpływach i kontaktach


@kissthegoat: Powiedzmy, że ma sens, na wypadek, jeżeli serio chcą zdepopulować ludzkość.
Zważywszy, że mam lekko rozszczepioną osobowość, z jednej strony wolę ezoterykę niż religie abrahamowe. Moja pierwsza osobowość jak najbardziej lubi wszelkie tego typu ruchy i jest do nich pozytywnie nastawiona. Druga osobowość zaś paranoicznie boi się, że foliarze-katolicy mają rację.
Ogólnie więc trzecia osobowość stwierdza,
@DIO_ nie brzmisz xD Wszystkie religie, w tym abrahamowe, są fundamentalnie połączone pewnymi konceptami, które po prostu przedstawiane są w inny sposób (kabała ma drzewo życia, wschodnie religie uznają czakry itp.). Tak że katolicy również mają rację w pewnym sensie. Polecam kanał Damiena Echolsa i FoolishFish, są dobrymi nauczycielami i pozwolą ci poukładać sobie pewne koncepty odnośnie duchowości, które teraz masz lekko pomieszane