Wpis z mikrobloga

@zielonykrul: hobby jak każde inne
Te zwierzaki nie potrzebują dużo miejsca do szczęścia, ptaszniki jedyne co to potrzebują odpowiedniej wilgotności temperatury i żarcia raz na tydzień/dwa
A tak po prostu ludzie tacy jak ja widzą w tych zwierzakach walory estetyczne, albo są wyzwaniem, pasją.
  • Odpowiedz
@beer_man: jak duze psy, to nie podlega to pod znęcanie się? Nawet z wychodzeniem regularnym z psiakiem. Jak nie ma chociaż dużego tarasu tylko taki kurnik prlowski, to męczarnia dla psiaka jest.
  • Odpowiedz
@Anofus69 no to spoko jak sprawia Ci to przyjemność ja po prostu bym się bał że mnie ukasi we śnie i umre w konwulsjach xd

@beer_man ja mam takiego średniego piesa, mieszkanie 40m2 i czasami się kręci pod nogami ze musze ja wyganiać, ale piesel wzięty ze schroniska, kochany piesio mój przyjaciel
  • Odpowiedz
jak duze psy, to nie podlega to pod znęcanie się?


@Anofus69: Niestety chyba nie, polskie prawo nie zakazuje mieć 4 owczarków kaukaskich na 30m2, oczywiście tu mocno przesadzam, ale miałem nad sobą 2 średnie psy i potrafi to życie uprzykrzyć
  • Odpowiedz
ja po prostu bym się bał że mnie ukasi we śnie i umre w konwulsjach xd


@zielonykrul: To wynika z braku edukacji i propagowania błędnych informacji. Owszem te pająki są jadowite, ale słabo i jeżeli ktoś nie jest uczulony to nie zagraża życiu i raczej też zdrowiu
  • Odpowiedz
@zielonykrul: jak są zamknięte w pudełku to nie ma #!$%@? że #!$%@?, a nawet jeżeli, gatunki niebezpieczne nie są dostępne w handlu, a takie większe jadusy jak rodzaj poecilotheria nie zabije cię, ale będziesz mieć sraczke i kaca przez 5 dni.
Ale znaczna większość pajeczaków to wypierdki pokroju gatunków z tzw "nowego świata" czyli z jadem słabszym od jadu pszczoły.
Po za tym nie bez powodu mam zestaw pęset, i
  • Odpowiedz
@zielonykrul: Ależ to całkiem naturalna reakcja i nie ma co się dziwić, osobiście też mi się średnio podobają pająki właściwe, ale ptaszniki jakoś lubię. Niektórzy z hodowców jarają się np. skolopendrami co jest dla mnie całkowicie obrzydliwe, taki tam fetysz czy zajawka czy jak to zwał, wciąż lepiej niż stupkarze :p
  • Odpowiedz
@zielonykrul: te polskie domowe wypierdki tym bardziej nikomu nie zrobią krzywdy, a bać sie można ale lepiej bać się świadomomie. Ale sama nie jestem fanką bycia gryzioną przez cokolwiek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz