Wpis z mikrobloga

Jakie grupy zawodowe dostaną najbardziej po dupie z powodu kryzysu i was to cieszy?

Ja zaczynam:
- Budowlańcy/meblarze/monterzy wszelakiego rodzaju. Przez tani pieniądz ludzie zaczęli pakować gigantyczną ilość kasy w nieruchomości i remonty. Januszom po podstawówce odwaliła woda sodowa i zaczęli wołać za ułożenie płytek kosmiczne pieniądze. Oczywiście krętactwo tej branży/robienie na #!$%@? i traktowanie klienta jak śmiecia którego można na wszystkim oszukać zostało. Niech giną.

- #programista15k - Banda mentalnych dzieciaków z autyzmem uważających się za lepszych od reszty bo trafił im się uprzywilejowany zawód. Specjaliści od wolnego rynku i fanatycy konfederacji uważający się za elitę bo dużo zarabiają.

#zarobki #remontujzwykopem #remont #kryzys #inflacja
  • 73
@Viado: z programistami jest taki problem, że jest duże ssanie na rynku i próg wejścia zmalał. Ludzie po krótkiej podyplomówce albo po bootcampie wchodzą na rynek i porównują się do kogoś kto uczy się informatyki od dobrych kilku, kilkunastu lat i dalej chce się rozwijać. Nie wiem czy kryzys kogokolwiek dotknie z tej branży. Przy covidzie był pierwszy strach to trochę ludzi mogło stracić pracę ale teraz to chyba stabilnie jest
@GienekZFabrykiOkienek: mocno się mylisz, jak cena usług IT w Polsce sprawi, że Excel przestanie się świecić na zielono to zagraniczne firmy przeniosą się do tańszych krajów jak Indie, nawet jeśli miałaby tam totalną małpa pracować, z czasem się podciągną.

Zresztą coraz więcej firm od lat otwierało biura na Ukrainie, gdzie było taniej, a nie gorzej niż w Polsce, wojna trochę pogorszy ich wiarygodność biznesową.
@kukold Rozłożą białe miasteczko i zaraz dostaną kolejne miliardy za wypisywane recept a i pewnie darmowa picka od jakiegoś frajera się trafi często.
jeśli dziurę w jakiejś dziedzinie można bardzo szybko nadrobić - to jest to właśnie IT. Skoro ktoś po weekendowym bootcampie może załapać się jako klepacz czy inny administrator to i u Hindusów za kilka lat będzie progres, a ceną miażdżą Europę Środkowo-Wschodnią, dajcie im czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: Chłopie, ja z Hindusami mam do czynienia nie od dziś i nie od wczoraj, tam jest to