Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od 1 grudnia będę menadżerem swojego działu w korpo. 8 osób pode mną, zadania znam od podszewki bo pracuję tu od paru lat, ale w stanowisko menadżera zostałem trochę wepchnięty. Dotychczas byłem starszym analitykiem finansowym, teraz będę menadżerem działu analiz. Jako że od jakiegoś czasu planowałem pewne zmiany w swojej karierze i wyjście stricte z finansów w stronę BI/Analizy danych. uznałem że to idealny moment żeby wrócić do nauki i pomysłu zmiany. Pytanie jest następujące, wpisywać menago na LI/w CV czy nie? Jako, że nowa praca wiązałaby się pewnie z dużą ilością nowych rzeczy, zakładam że startowałbym z poziomu gdzieś między juniorem a midem, zastanawiam się czy nie będzie to jakoś odrzucane na etapie filtrowania CV że ze stanowiska zarządzającego chcę przejść na niskie techniczne? Rekrutacje do mojego przyszłego działu prowadzę już od dwóch miesięcy i nie odrzuciłbym czegoś takiego, ale pytanie jak na to zapatrują się bardziej doświadczeni rekruterzy?
Kwestie wynagrodzenia pomijam, na nowym stanowisku będę miał 17 tysięcy brutto, ale jestem w stanie bez najmniejszego problemu na rok-dwa zejść na sporo niższe wynagrodzenie (przeglądając oferty i porównując je z moimi umiejętnościami, myślę że okolice 10 netto b2b byłyby dla mnie jak najbardziej ok), traktując to jako krok wstecz żeby za jakiś czas zrobić dwa do przodu. No więc reasumując, wpisywać menago czy zostawiać starszego analityka?
#praca #pracbaza #korposwiat #powerbi #analizadanych (bo w tym chciałbym docelowo pracować, na ten moment czy będzie to jakaś analityka/data science czy bi development jeszcze nie zdecydowałem)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636bfd97d32d13b4c41212be
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 5