Wpis z mikrobloga

Certyfikat z oracla OCA 8 - wiem, że wiedza tam nabyta nie czyni mnie programistą ale pytanie, czy rekruterzy w ogóle na to patrzą? Julka z hr ogarnia co to jest?
Certyfikat już zrobiłem (na szczęście na koszt obecnego pracodawcy) i zastanawiam się, czy w ogóle coś on daje
#programowanie #java #programista3k #it
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Certyfikat już zrobiłem (na szczęście na koszt obecnego pracodawcy) i zastanawiam się, czy w ogóle coś on daje


@geodetaPiotr: Certyfikaty się zbiera, jak pracujesz dla alfonsiarni, bo to pozwala im ciebie lepiej sprzedać. A tak to zastosowania nie ma.
  • Odpowiedz
@geodetaPiotr: Na pewno dla Ciebie będzie czymś co zweryfikuje twoją wiedzę, a mnie jako rekruterowi da nadzeiję, że na interview będziesz wiedział jak posługiwać się kolekcjami i typami danych na przykład.

Jako programista-rekruter uważam, że jak nie dla rekruterów to dla samego Ciebie będzie to naprawdę dobry test.

Tylko czemu OCA 8?

Nie ma OCA 11 chociaż?
  • Odpowiedz
@kobrys13: chyba był 11 ale jeden senior mi ten polecił. A to duża różnica między 8 a 11 jest? Wydawało mi się, że najważniejsze żeby nie robić poniżej 8 ( ͡° ͜ʖ ͡°). I niestety kolekcji nie było w zakresie tego ale i tak cos tam ogarniam
  • Odpowiedz
@geodetaPiotr: IMHO ten senior chyba trochę przeszarżował rozumienie reguły "jak zarobić a się nie narobić", bo JDK 8 wydane prawie 9 lat temu już straciło w tym roku oficjalne wsparcie Oracle. Ale jak widać nie przeszkadza im to aby w tym samym czasie sprzedawać jeszcze egzaminy z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak napisano wyżej - cert ma wartość przede wszystkim dla Ciebie. Zobaczysz na kolejnej
  • Odpowiedz
@aloucie: ja poziom właśnie stażysty/juniora więc level był ok. Powiedziałbym, że był on dosyć wymagający (przynajmniej dla mnie, bez komercyjnego doświadczenia). OCP może trochę później
  • Odpowiedz