Wpis z mikrobloga

@Lettow-Vorbeck: Ja kupiłem Horneta PC 41 z 2007 za 12k. Hornet jest trochę większy od MT07 i ma 4 cylindry dzięki czemu brzmi jak motocykl a nie jak dwa skutery jadące obok siebie ;) MT07 ma niżej dostępny moment obrotowy ale nie kręci się tak pięknie :D.

Ja jestem bardzo zadowolony z Hornetki,.
  • Odpowiedz
@Lettow-Vorbeck: coś mniejszego i młodszego. Ceny tych "złotych standardów" są nienaturalnie napompowane. I tak kupujesz pierwszy motocykl na krótko, żeby przekonać się jaki typ ci się podoba i zmienić. Dzisiaj patrzyłbym na CB500F, Duke 390 i temu podobne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@negtner: Miałem przyjemność jeździć MT-07 na kursie, więc przynajmniej mi nie odpowiadała jakoś szczególnie, wolałem jeździć i zdawać na XJ

A jak wygląda Hornetka pod względem jazdy poza miastem, typu jakieś wypady na 200 km, daje radę? Bo np. o MT słyszałem opinie, że do miasta spoko, ale poza miastem czegoś brakuje.
  • Odpowiedz
@Lettow-Vorbeck: Hornet dużo wygodniejszy od MT, jechałem dwa tygodnie temu ze znajomym w góry, wracałem na jego MT07 bo on chciał się hornete przejechać i sam stwierdził że jechało się dużo lepiej. Przed zakupem on mi odradzał sam MT07 i namawiał na 09 bo ponoć bardziej nadaje sie na wypady. Ogólnie MT ma jakieś 78koni chyba Hornet 102 ale nie widać mocno tej różnicy, Jamaszka ładniej przyśpiesza z dołu.
  • Odpowiedz
@Lettow-Vorbeck: FZ6, sam kupiłem na pierwsze i w sumie odpowiada mi w nim wszystko więc prędko nie sprzedam. Poza miastem też spoko, wygodnie, trasy 300-400km bez problemu i bez większego bólu pleców czy coś. Jedynie jeśli zamierzasz jeździć mocno w trasie to polecam bardziej wersję Fazer z czachą, trochę pomaga. Chyba że jesteś masochistą tak jak ja to naked i walczysz z wiatrem na drogach szybkiego ruchu, ale co kto woli.
  • Odpowiedz