Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Jest ktoś z Was na etapie wyceny zabudowy kuchennej? Generalnie chodzi mi o #meblenawymiar z jakiegoś studia albo od stolarza.

Wiem, że na cenę pewnie wpływa lokalizacja więc chodzi mi o #katowice

Chciałem zapytać czy wasze oczekiwania zderzyły się z obecną rzeczywistością?
Bo ja wiedziałem że bedzie drożej niż kilka lat temu ale nie że aż tak.

Wiem, że ciężko porównywać wyceny ale generalnie chodzi mi o -+

Może być PW jak nie chcecie pisać komentarzy.

Dzięki.

  • 18
@empe: lokalizacja nie ma raczej nic do rzeczy aż tak, podaj raczej metraż kuchni. Bo możesz chcieć zabudować małą kuchnię w PRL-owskim bloku, a może chcesz sobie zaaranżować wg widzimisię wielką przestrzeń w domu
Też zależy jaki standard wykonania chcesz mieć. Nawet kiedyś było tak, że dobrą kuchnie mogłeś mieć za 15 tysięcy, ale były też takie za spokojnie 100 tysięcy (np. RUST).
Jest drożej niż parę lat temu, bo: inflacja, ceny materiałów, popyt, ustalanie cen z dupy.
Ogólnie polecam kupić po prostu kuchnię z Ikea i się nie pier***ć z januszami stolarki( ͠° °)
@markhausen: dobra rada z gotowymi meblami, o ile masz możliwość je wcisnąć XD
ja rok temu robiłem kuchnię na wymiar, bo tych zwykłych sklepowych mebli bym nie upchał. A już na 100% nie tak jak chciałem no i trzeba było wyłożyć hajs, żeby majster zrobił na wymiar.
@empe: poszukam kontaktu do gościa, u którego ja robiłem. Żaden janusz, była elegancko spisana umowa, osobno tam policzona robocizna, osobno materiały, gość przyjechał
@empe: mam u siebie aneksik o podobnych wymiarach i coś mi nie pasuje u ciebie prawa strona. U mnie jest lodówka wolnostojąca 60cm plus po 3cm luzu na stronę, potem szafka 40 i narożna 88cm. Razem jakby nie liczyć minimum 190. Ty tam masz wrysowana indukcję/gazowke i jeszcze jakby odstęp między nią a lodówka. Nie pomiescisz tego.
@empe: jak szukasz kontaktu do jakiegoś meblarza to PW, mam jednego całkiem spoko gościa. Na wiosnę robiliśmy u niego kuchnię a teraz szafy do pokojów.

Jest spod Krakowa, ale do Kato też jeździ na roboty.

Nie pamiętam ile wziął dokładnie, ale pewnie z 10 koła trzeba mieć w kapsi tera
Nie chcemy kuchni z Ikei


@empe: ponieważ?
Ja też nie chciałem kuchni z ikei, ale w momencie jak robiłem na inną nie było mnie stać. Planowałem że postoi z 5 lat i wymienię ją na "porządną" pod wymiar.
I tak stoi do dziś już 12 lat i w życiu nie zamieniłbym jej na coś innego. Mechanizmy chodzą nadal płynnie, nic się nie zepsuło, wygląda nadal schludnie. Podczas gdy znajomym te na
@empe: jak szukasz kontaktu do jakiegoś meblarza to PW, mam jednego całkiem spoko gościa. Na wiosnę robiliśmy u niego kuchnię a teraz szafy do pokojów.


Jest spod Krakowa, ale do Kato też jeździ na roboty.

Nie pamiętam ile wziął dokładnie, ale pewnie z 10 koła trzeba mieć w kapsi tera

@pansiano: 10k to nikt Ci na czarno za tyle nawet nie zrobi.
@Aeciatko: też tak myślę, no ale za nic w świecie nie pamiętam ile wziął.


Miałem też na myśli same meble, bo sprzęty kupowaliśmy osobno

@pansiano: No ja sprzętu nie licze jak robię zabudowę. Żadnego cargo, magic cornera i uchwytow tez nie wliczam robiąc ludziom wycenę. Mogę oczywiście kupić na prośbę klienta ale wyceniam same meble i ich zlozenie z podłączeniem zmywarki i umywalki oraz ledow jeżeli te maja być zamontowane.