Wpis z mikrobloga

#samochody #pytaniedoeksperta #motoryzacja
Mam peugeota 407 w kombolocie 2006r. Zastanawiam się nad zmianą na coś typu mondeo 4 generacji albo insignie. Najlepiej w liftback ale kombi nie pogardzę. Czy warto się pakować w te 2 przy budżecie około 30k? Interesuje mnie silnik 2.0 diesel ale nie wiem czy to się kalkuluje patrząc na mój obecny samochod i chciałem się dopytać co inne Mirki myślą. Byłem wczoraj oglądać insignie właśnie w aaaauto za 27k 2.0 160km i fajne to było ale turbina coś świstała i mi to nie leżało i od teraz rozmyślam czy zmieniać czy nie
  • 20
@Gymski przy obecnych tendencjach nie bralbym pod uwagę diesla.

I mówię to jako właściciel diesla XD.

Co do budżetu, to chyba za te auta w tej cenie potem będziesz musiał sporo włożyć. Ewentualnie jakąś bieda wersja

2 lata temu kupowałem focusa 1.6 TDCi 2011 full opcja i nietypowy kolor. Wyszło 25k. A i tak musiałem wymienić pełna zawieche przód, turbosprężarkę, a i wtryski się szykują coś czuję
@piwakk zastanawiałem się właśnie nad 3 w 2.0 150km ale jednak nie wiem czy chce mieć lagunę głównie ze względu wyposażenia

@newbie_na_wczasach 225 nalatane miałem perypetie z mechanikiem możesz poczytać ale to głównie wina tego że to był debil a nie problem z autem. Do tego ja mam ten najsłabszy silnik 1.6 109km

@vealen0 zastanawiałem się nad insignia 2.8 benzyna ale kurde trochę to ubezpieczenie a wolnossace 2.0 nie jedzie xD
@Gymski: jesli sie już tak uparłeś na diseala, to jeśli ten 2.0 w insigni jest chociaż trochę podobny do 1.9 to w sumie mógłbym Polecić tanie części i ciężko zarznąć silnik udana fiatowska konstrukcja. chociaż kultura pracy traktora ;)
@pawzad No nie jestem pewny bo ani u mnie w hdi nie gwiżdże gdzie turbina jest na wylocie chyba ani u starego z ponad 200k nalotu nie gwiżdże więc trochę dziwne
@Gymski: W każdym razie unikałbym Insigni, ma straszną opinię, a mój znajomy się skusił i też nie było zadowolony. Opinia nie bierze się znikąd. Ogólnie to trochę kiepski czas na zakup auta, bo Ci, którzy w 2017 roku kupili powiedzmy BMW 1 za 13k, teraz próbują wystawić ją za 20k i generalnie strasznie te ceny są wysokie. Forda za to jak najbardziej polecam. Mam aktualnie MK5, zaczynałem od MK3 i super
@piwakk wiele z tych co przeglądam to niestety golasy

@tless No skrzynia ( ͡º ͜ʖ͡º)

@pawzad No w tym rzecz że patrząc na 3 znajomych osobach to auto nie jest źle plus No stary zrobił swoją 130k km ma ja od 2017 robił nią długie trasy i jazdę wokół komina i na nic nie narzeka nic się nie #!$%@? jeszcze. Niby sample size of 1 ale jakoś
@Gymski: @Gymski: Mondeo bardzo słabo zabezpieczone antykorozyjnie gnije od dołu na potęgę.
W zeszłym roku znajomy zrezygnował po oględzinach ze mną po obejrzeniu 5 sztuk.
Dla potwierdzenia filmik z oględzin Link
Większość tych aut tak wygląda.

Jeśli idzie o Insignie to tu wczoraj na tagu #motoryzacja i #mechanikasamochodowa
pytał o pewne rzeczy po zatarciu się 2.0 cdti. Link
Znany problem z brakiem smarowania w tych silnikach.
@trzaichlac69: wszystko o czym wspominasz jest też w innych autach. generalnie, to praktycznie każde auto może zrobić problem nawet te najbardziej niezawodne. na wtryski nie masz wpływu jak mają paść to padną, dpf i dwumasa kwestia stylu jazdy. turbina to samo przy czym generalnie wszystko się po czasie zużyje normalna sprawa. w szczególności teraz gdy rzeczy są projektowane na x lat.