Wpis z mikrobloga

Jechała niezgodnie z przepisami


@Cernold: xDDDDDDDD Art. 19 Punkt 1 PoRD oraz wiedz, że prędkość na drodze nie jest prędkością z jaką masz jechać, tylko prędkością maksymalną

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: no dobrze ale jak nie masz zamiaru skręcać na skrzyżowaniu w lewo to trzymasz się prawego pasa

@Lardor:

Nie tylko. Mogę jechać lewym gdy np. na prawym są koleiny i kałuże co może spowodować ochlapanie pieszych, mogę omijać stojące w korku pojazdy, nawet na autostradzie mogę zająć lewy pas gdy zjechać na inny kierunek.

To nie jest tak, że "lewy pas służy do wyprzedzania". Jazda prawą krawędzią jezdni nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: tak mało? Ciekawe xD
Czyli przynajmniej teoretycznie można tam jechać nawet wozidłem technologicznym, koparkoładowarką albo jakimś dużym i szybkim sprzętem budowlanym? Nieźle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@buczubuczu: nie, te pojazdy z tego co pamiętam nie mogą poruszać się tak normalnie po autostradach. Są wyłączenia przecież, ja mam na myśli zwykle pojazdy osobowe i ciężarowe jakie na co dzień się mija.

Masz przecież np. tzw. microcary czy motocykle do 125 cc, które nie mogą poruszać się szybciej niż 50 km/h, ale nie mają zakazu wjazdu na autostrady.
@badziebadla ale o co ci chodzi? Ma rację, że 140 to prędkość maksymalna i każdy ma prawo jechać wolniej. Czym się różni dla króla lewego pasa w starym audi ktoś kto jedzie 105 km/h a tir który będzie 92, a ten wyprzedzany 89? Niczym, tak czy tak musi zwolnić. A największe niebezpieczeństwo to stwarzają właśnie osoby, które przekraczają te 140 o dobre 40-50 km/h, BO ON MA MOCNE AUTO, JEMU WOLNO i