Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@badziebadla: do wszystkich #!$%@? i poganiaczy - każdy ma prawo wyprzedzać, nie ma określonej minimalnej prędkości wykonywania tego manewru, a dodatkowo dzięki specyfice autostrad manewr ten wręcz nie musi być wykonywany gwałtownie i szybko, ale przede wszystkim płynnie i bezpiecznie.
Krupier - @badziebadla: do wszystkich #!$%@? i poganiaczy - każdy ma prawo wyprzedzać...
  • Odpowiedz
Jechała niezgodnie z przepisami


@Cernold: xDDDDDDDD Art. 19 Punkt 1 PoRD oraz wiedz, że prędkość na drodze nie jest prędkością z jaką masz jechać, tylko prędkością maksymalną

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem
  • Odpowiedz
@FoxX21: Dokładnie , 140 to nie jest prędkość nakazana, nie można jechać szybciej ale można wolniej ( co swoją drogą polecam ) bo 140 na tych drogach dla większości aut to jest niestety o co najmniej 20 za dużo
  • Odpowiedz
@badziebadla: przecież on ma rację, 140 jest prędkością maksymalną. można i na takiej drodze jechać 70 km/h i jest to legalne ¯_(ツ)_/¯


@FoxX21: Jest legalne, ale mnie zastanawia inna rzecz - mianowicie, po co wjeżdżać na autostradę, jak chce się jechać 70?
  • Odpowiedz
@kezioezio: no wiesz, jadąc z przyczepką możesz jechać max 70km/h, a 80 km/h nawet na autostradzie, więc nie wiem dlaczego ktoś miałby się bujać lokalnymi drogami po zakrętach, skoro może i ma prawo jechać legalnie po autostradzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: no dobrze ale jak nie masz zamiaru skręcać na skrzyżowaniu w lewo to trzymasz się prawego pasa

@Lardor:

Nie tylko. Mogę jechać lewym gdy np. na prawym są koleiny i kałuże co może spowodować ochlapanie pieszych, mogę omijać stojące w korku pojazdy, nawet na autostradzie mogę zająć lewy pas gdy zjechać na inny kierunek.

To nie jest tak, że "lewy pas służy do wyprzedzania". Jazda prawą krawędzią jezdni nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kezioezio:

Jest legalne, ale mnie zastanawia inna rzecz - mianowicie, po co wjeżdżać na autostradę, jak chce się jechać 70?


Żeby dojechać do celu. Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: tak mało? Ciekawe xD
Czyli przynajmniej teoretycznie można tam jechać nawet wozidłem technologicznym, koparkoładowarką albo jakimś dużym i szybkim sprzętem budowlanym? Nieźle.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@buczubuczu: nie, te pojazdy z tego co pamiętam nie mogą poruszać się tak normalnie po autostradach. Są wyłączenia przecież, ja mam na myśli zwykle pojazdy osobowe i ciężarowe jakie na co dzień się mija.

Masz przecież np. tzw. microcary czy motocykle do 125 cc, które nie mogą poruszać się szybciej niż 50 km/h, ale nie mają zakazu wjazdu na autostrady.
  • Odpowiedz
@Krupier: przecież microcar nie może wjechać na autostradę, a motocykl 125cc pomylił ci się z motorowerem 49cc, bo taki motor pojedzie spokojnie 100 km/h, a te "motory" co jadą max 50 km/h również nie mogą wjechać na autostrade

więc się doedukuj xD
  • Odpowiedz
@badziebadla ale o co ci chodzi? Ma rację, że 140 to prędkość maksymalna i każdy ma prawo jechać wolniej. Czym się różni dla króla lewego pasa w starym audi ktoś kto jedzie 105 km/h a tir który będzie 92, a ten wyprzedzany 89? Niczym, tak czy tak musi zwolnić. A największe niebezpieczeństwo to stwarzają właśnie osoby, które przekraczają te 140 o dobre 40-50 km/h, BO ON MA MOCNE AUTO, JEMU WOLNO i
  • Odpowiedz
@badziebadla: zlomnik to strasznie dziwny człowiek. same jego filmy motoryzacyjne z recenzjami są bardzo w porządku, ale to co pisze na fejsie albo ostatnimi czasy szorty na YT to wydaje się być toksykiem
  • Odpowiedz