Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zawsze myślałem że do dużych pieniędzy dochodzi się albo poprzez rodziców, albo przez szczęście albo przez ciężka pracę. A im dłużej pracuje tym bardziej się przekonuje ze jest jeszcze jedna ścieżka która umożliwia pieniądze i jest to inteligencja. Wiem że to zabrzmi banalnie ale ja np kwalifikuje programistów, biznesmenów i c-level ludków do tej ścieżki właśnie. Wielu z nich nie miało bogatych rodziców, wielu z nich nie pracowało jakoś ciężko albo dużo ale za to wielu z nich jest sprytnych, bystrych i inteligentnych.

Widzę to na przykład po sobie i moich kolegacg. On nigdy nie był jakoś mądry ale był zawsze potwornie inteligentny i potrafił to wykorzystywać. Dzięki temu pracuje mądrze i ogarnia wiele różnych projektów i klientów.

Ja natomiast chyba mam IQ poniżej 100 bo pomimo że mam duża wiedzę i dobrze się znam na swojej pracy to jak muszę coś wymyślić albo coś zrozumieć to czuje jak mnie mózg boli. Fizycznie mnie boli.

To jest np. Główny powód dlaczego nie pracuje w it czy w finansjerze. Pamiętam jak na laborkach ze statystyki czy programowania na politechnice po prostu nie miałem pojęcia co się dzieje. A to nie są rzeczy które się wykuje, to trzeba zrozumieć. I jak bardzo bym chciał pracować w #programowanie ale nie nadaje się bo nie rozumiem logiki języków programowania i różne pętle, variacje, skrypty.

Zazdroszczę bardzo że urodziliście się inteligentni. Jest jakiś zawód który dobrze płaci, jest legalny a nie wymaga dużej dawki logiki?

#depresja #pracbaza #pieniadze #zalesie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63698c31d32d13b4c411b92f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: drugi najstarszy zawód świata czyli polityk. Jeszcze lepszy od pierwszego, bo wiadomo, że nigdy nie zniknie. Bycie politykiem zawsze działa, nawet w krajach, gdzie reszta społeczeństwa głoduje
  • Odpowiedz
Pamiętam jak na laborkach ze statystyki czy programowania na politechnice po prostu nie miałem pojęcia co się dzieje. A to nie są rzeczy które się wykuje, to trzeba zrozumieć.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jest cos takiego jak wrodzona niezdolnosc do nauczenia sie czegos ale zwykle malo ludzi to ma.
  • Odpowiedz