Wpis z mikrobloga

@xBARTEXx: jak założyłem okulary, to na mnie zrobiło wrażenie przejście się po galerii. Wszystkie napisy ostre i wyraźne, granice między jednym kolorowym szyldem a innym wyraźnie odcięte. Napis z obniżką cen na drugim końcu korytarza wyraźny (to można z tak daleka widzieć co jest napisane? xD) Podłoga składa z położonych osobno płytek, a nie jednej plamy.
@xBARTEXx: Po prostu w soczewkach jest inaczej niż w okularach. Jednak tam masz pełny obraz, a w okularach ogranicza wielkość szkła i oprawka. Ja mam okulary o takiej samej mocy jak soczewki, zwykła krótkowzroczność, a jednak w soczewkach lepiej widzę. Tyle, że oko schnie i nie idzie w nich cały dzień wysiedzieć ;s
@not_me
Nigdy nie zwracałem uwagi na to czy mam okulary, zapomniałem o tym, że mam oprawkę, także nie wiem. Słyszałem, że jest lepsza widoczność, bo wzrok jest korygowany już na oku, a nie przed okiem - wiadomo jak ogniskowa działa.

Znajoma mi poleciła markę soczewek które bez problemu może mieć założone nawet 24h, nie czuje zmęczenia, piasku pod powiekami, a sam producent nie ma przeciwwskazań do noszenia ich 30 dni bez przerwy,
@general_row_grotecki
Po ponad 3h od założenia widzenie jest bardzo komfortowe, nie wywołuje już żadnych niepożądanych efektów, ale nadal "ostrość" wywołuje we mnie zdumienie.
Zobaczę w dzień, kiedy oczy będą atakowane światłem, jeśli będzie się to utrzymywać na pewno umowie się na kolejne badanie u innego specjalisty.
Dzięki serdeczne za podpowiedź.
@xBARTEXx: z tym kręceniem w głowie powinieneś się przyzwyczaić, tez tak miałem 1 dni. soczewki piękna rzecz, ale u mnie strasznie szybko oko wysychało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@oficjalniemartwa: Chyba tez zależy jaka masz tę wadę wzroku, bo ja mam -1,75 to babka mówiła ze przy takiej jeszcze można użyć takiej samej dioptrii jak w okularach