Wpis z mikrobloga

Mircy, jak to jest z tą DZSW, idę na 28 dni do jednostki X, przysięga i 11 miesięcy szkolenia specjalistycznego.Te 11 miesięcy muszę odbyć w jednostce X, w której byłem do przysięgi czy mogę przenieść się do jednostki Y?
Bo generalnie mój plan wygląda następująco:
Szkolenie podstawowe w pancernych
Szkolenie specjalistyczne w wojskach rakietowych/artylerii
I jak dostanę się na zawodowego/nadam się pójście w kierunku strzelca wyborowego
Czy coś takiego w ogóle jest możliwe?

#wojsko #wojskopolskie #ukraina (dla zasięgu) #wojna (dla zasięgu)
  • 10
@CzeczenCzeczenski: jak chcesz komandosowac idź do Hrubieszowa lub Lidzbarka Warmińskiego, ale na wstępie musisz być kotem fizycznie. Jak jesteś to wezmą cie na dalekie rozpoznanie. I po skaczesz ze spadochronem i mają etaty strzelców wyb. z normalną bronią a nie rozpadającymi się SVD. Najlepiej do takiej jednostki od razu uderzaj, zobaczysz co to wojsko i czy dasz radę, jak z buta się wykażesz to możesz trafić na etat po 4msc np
@xMaro: No właśnie o coś takiego mi chodzi.Bo tak właściwie nie kumałem, czy to 11 miesięcy muszę odbębnić w jednostce o specjalizacji którą wybrałem i dopiero po tych 11 miesiącach oraz zostaniu zawodowym żołnierzem ubiegać się o miejsce w komandosach.
@CzeczenCzeczenski: etatu nikt Ci nie obieca. Zobacz sobie normy z wf-u dla grupy powietrzno desantowe. Jeśli wyciągasz z 4 konkurencji pod maxy to mocna 5 a z takim przygotowaniem fizycznym spokojnie możesz iść do lepszej jednostki w której sporo czasu spędzisz na taktyce w lesie czy fajnych poligonach gdzie dużo postrzelasz. Jeśli będziesz miał entuzjazm i będzie Ci się podobać, to ludzie przychodzą i odchodzą.. Możesz czekać aż zwolni się etat
@xMaro: Rozumiem, wielkie dzięki za odpowiedź.Na pewno wezmę to wszystko pod uwagę, chcę przejść prawdziwe szkolenie, a nie fuszerkę przez 11 miesięcy, bo to dla mnie strata czasu.Zobaczymy jak to będzie w lutym, mam nadzieję, że dożyję i się dostanę.