Wpis z mikrobloga

budżet obywatelski w #krakow to jakaś patologia ale też pokazuje poziom świadomości obywateli, w #nowahuta ludzie wolą wydać swoje podatki na zabawę czy kabarety dla garstki ludzi, zamiast na zmiany w infrastrukturze, która posłuży wszystkim przez lata.

W dzielnicy XVII wygrały m.in. kabaret, zajęcia pilates, zajęcia wizażu i gry karciane dla seniorów czy też spa dla seniorów.
Przegrało m.in. doświetlenie boiska, remonty nawierzchni czy budowa ścieżki. Nosz kur..
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepedros: i to wszystko w mieście które ma uniwersytet z 600 letnią tradycją.
Więc nie można powiedzieć że w Krakowie mieszkają głupi ludzie.
Czyli JKM miał rację demokracja nie działa
@pepedros: Tutaj w ogóle jest potrzebne wiele reform - choćby weryfikacja miejsca zamieszkania. Sam widziałem "zdobywanie" głosów na projekt dzielnicowy na zasadzie wpisywania każdego jak leci, nieważne gdzie mieszkał i podawania, że mieszka w dzielnicy gdzie był projekt. Ludziom było wszsytko jedno, bo i tak nie chcieli głosować. Więc mam podejrzenia graniczące z pewnością, że takie pilatesy i inne pierdoły wygrywają, bo pomysłodawcy projektów mają dużą bazę znajomych, którzy się rejestrują
@pepedros: litości, pokaż mi ile z tych projektów odnośnie infrastruktury zostało zrealizowanych xD

Ja jestem głupi i naiwny więc głosowałem znowu na jakąś zieleń itp ale za rok też będę wolał bilety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
źródłem problemu jest to że coś takiego w ogóle można zgłaszać i to nie przechodzi jakiejś weryfikacji pod względem przydatności dla społeczeństwa


pilates xDD

@Loginconajmniej4znaki: no ale dlaczego inne projekty w takim razie nie zdobywają tyle głosów, skoro są bardziej użyteczne? Gumiorek opisuje jeden z możliwych wariantów, ale to może działać w dwie strony
@MamByleJakiNick: Czasami działa w dwie strony, ale takie projekty mają jeszcze jeden duży dla nich plus - najczęściej są na niewielkie kwoty. Projekty infrastrukturalne to jednak są wysokie kwoty i często jest tak, że już 3-4 miejsce wyklucza z dostępnej puli. A tymczasem dużo tych projektów w stylu biletów, tańców czy pilatesu to są projekty za ok. 5 000 zł, więc często dostają się z jednego z ostatnich miejsc, bo po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@pepedros: remontem i budową infrastruktury nie powinni zajmować się ludzie, tylko gmina.

To tak jak politycy robiący sobie zdjęcia z J.Owsiwkiem na finałach WOŚP zamiast zadać sobie pytanie, dlaczego taki WOŚP musi zbierać od tylu dekad na sprzęt, który powinno kupować państwo.
remontem i budową infrastruktury nie powinni zajmować się ludzie, tylko gmina


@staryhaliny: budżety gminy też nie są z gumy, dlatego też powstała idea, żeby mieszkańcy zdecydowali, co najbardziej w ramach tych pieniędzy jest im potrzebne. Niestety głupi naród zdecydował, że igrzyska ważniejsze niż chleb
@pepedros Pare razy już to pisałem, ale z takich ogólnomiejskich projektów to chętnie bym zagłosował na wymianę tej metalowej jaszczurki zwanej "smokiem wawelskim" na coś bardziej przypomina dzisiejsze wyobrażenia smoka.
Budżet obywatelski to wentyl bezpieczeństwa dla polityków dla społeczeństwa aby mieli wrażenie wpływu na to co się dzieje wokół nich a nie #!$%@? się w poważniejsze tematy gdzie idzie gruba kasa, choć powinni. Taka prawda. "Śmieszne projekciki" dla ludu a poważne tematy zostawcie poważnym urzędników. O wiele lepiej by było uświadamiać ludzi na czym polegają konsultacje społeczne i jak duży nacisk powinni mieć na polityków. No ale #!$%@? lepiej dać im pozory
zajęcia pilates, zajęcia wizażu i gry karciane dla seniorów czy też spa dla seniorów.


@pepedros: bo to działa tak, ze jak masz klub karciany dla seniorów to oni się zbiorą razem i będą za tym głosować. Jak masz ścieżkę rowerową to nie ma tak zwartej jednolitej grupy, która miałaby w tym interes.