Wpis z mikrobloga

Czy jest sens uczyc sie programownia, gdy polowa rodziny pracuje w branzy medycznej, a jedna ciotka ma bar na dworcu PKP? Dodam, ze w tym barze czasem pracuje taka murzynka, ktora syn tej ciotki przywiozl z kontraktu w RPA. Maja tez dziecko. Tak sobie myslalem, ze moze to jest cos dla mnie (teraz robie tylko czasem w tym barze dorywczo - wydaje posilki z okienka), bo jakas tam stycznosc sie mialo. Np. czytalem taka ksiazke pod tytulem "Styczne" autora Beara Grega. Wyobrazam to sobie tak, ze poszedlbym na jakis kurs dofinansowany z urzedu pracy (butkamp), a pozniej staz w tym barze w ktorym pracuje. Moglbym zrobic dla baru np. sztuczna inteligencje, ktora zautomatyzuje wydawanie posilkow z okienka, itp. A pozniej to juz normalnie kariera za 15 tysiecy w moim miescie 20 tys. mieszkancow. Tak sie wszedzie slyszy o tym i ja tego zapragnalem dla siebie.
Najbardziej chcialbym pokazac rodzinie, ze ja tez potrafie. Do medycyny sie nie nadaje (choc po prawdzie wiele osob nawet u mnie w rodzinie nic nie umie, np. ciotki kradna papier toaletowy ze szpitala, etc.). Moglbym nawet wziac auto w lizing, zeby mi zazdroscili, tylko teraz nie mam zdolnosci kredytowej (najnizsza krajowa here).
Pomyslalem, ze moje ktos z wykopkow jest w mojej sytuacji i moglby opisac swoja droge do sukcesu. Zalezy mi na tym, zeby nie popelnic zadnych bledow. Slyszalem, ze dla ludzi ambitnych jak ja sa wlasnie takie sprytne rozwiazania jak bootcamp i pisanie po nim w JavaScripcie roznych aplikacji, np. sztucznej inteligencji, co jest teraz modne.
Warto w ogole zaczynac, czy moze lepiej odrazu sobie darowac? Jakie darmowe kursy jutube polecacie?
Jesli bylby tu na tagu ktos, kto moglby poswiecic mi (za darmo) tak z 15-20h tygodniowo zeby mnie poduczyc, to byloby idealnie. Jak cos piszcie priv.

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 11
  • Odpowiedz
@user-agent-switcher:

Slyszalem, ze dla ludzi ambitnych jak ja sa wlasnie takie sprytne rozwiazania jak bootcamp i pisanie po nim w JavaScripcie roznych aplikacji, np. sztucznej inteligencji, co jest teraz modne.


zle słyszałeś XDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Niukron: No jak niedobry, jak? Juz w pierwszym zdaniu lamie ciag logiczny. W ostatnim oczekuje pomocy na pol etatu. W miedzyczasie, jak w historiach z Ctuluh, przewija sie w tle mala zapadla miescina. Sa tez ambicje niespelnionego geniusza i wreszcie, jedyna sensowenie platna praca w Polsce - programownie! O murzynskich dzieciach i urzedach pracy nie wspiminajac!!!
Daje sobie najmniej 3/10 ;)
  • Odpowiedz
@user-agent-switcher: Nie dowiesz się póki nie spróbujesz. Szukaj angielskich tutoriali. Przy podstawach większość z nich będzie dobra. Jak masz pytania to zadawaj publicznie, większa szansa że ktoś Ci odpisze i szybciej dostaniesz odpowiedź. Nikt nie będzie poświęcał aż tyle czasu tobie prywatnie za darmo.
  • Odpowiedz