Wpis z mikrobloga

Sytuacja: kumpel pracuje w branży artystycznej. Z racji chwilowego braku ciekawych zleceń przeszedł kilkumiesięczny kurs serwisowania wiatraków na farmach, który kosztował 20k. Obecnie jest w stanie wyciągnąć jako serwisant nawet ok. 1k zł dziennie w zależności od zlecenia. Praca z wysokim ryzykiem, operowanie na farmach na wodzie, zrozumiałe zarobki.

Nie skupiając się aż tak na ogromnych zarobkach, czy jesteście w stanie wskazać tego typu stanowiska w branży IT?
Chodzi głównie mi o ten tryb dojścia do skilla i potem sprawne przejście do realizacji zadań. Robię solidny, płatny kurs, zdobywam znajomości - pracuję w tym, bo wiem że zawsze tu będą potrzebować ludzi o tych umiejętnościach i kurs szybko się zwróci. I co jest ważne - nie interesuje mnie późniejsze tworzenie jakiegoś portfolio itp.

Pierwsze moje myśli o takich zawodach: cyberbezpieczeństwo, administrowanie sieciami IT, fullstack developer. Fajnie byłoby też nie musieć być związanym z jakimś konkretnym korpo. Bardziej otworzenie własnej działalności i praca na różne zlecenia w różnych miejscach.

#programista15k #programista25k #programowanie #it #informatyka #pracbaza
  • 22
@aDzidzi: Tak jak Ci napisali - albo jesteś wybitny w biznesie i dzieki temu zaczepisz się w jakimś korpo jako analityk, albo będziesz #!$%@? z rok ucząc się twardo. Czasem są jakieś bootcampy i akademie IT organizowane przez firmy, łatwiej się zaczepić.