Wpis z mikrobloga

  • 419
Ten kraj to naprawdę piekło kobiet XD
Napisalam na czacie do internisty z prośbą o tabletkę dzień po (nie było żadnych wizyt do ginekologa czy to telefonicznie czy na żywo, a wiadomo że w tej sytuacji liczy się czas).
Pani napisała że, że wystawi preparat, choć nie jest jest to zgodne z jej światopoglądem ze względu na działanie wczesnoporonne XD Przecież ta tabletka nie ma takiego działania. I co mnie obchodzi jej swiatopoglad.
Domyślam się że jakby to nie był Luxmed to tabletki od tej pani bym nie dostała.
#antykoncepcja #seks #pieklokobiet
  • 133
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: niestety będzie też jeden minus, a mianowicie wzrost zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową bo więcej ludzi zrezygnuje z gumek. Pożyjemy zobaczymy.
  • Odpowiedz
@KondominiumKatoSocjalistyczne:

aby wydać je na świat w tym #!$%@?łym kraju. Co ty masz we łbie, że tak spytam?


Pół mojej rodziny siedzi za granicą w różnych krajach (Holandia, UK, USA) i ma tam dzieci, domy itp.
Z perspektywy czasu, oczywiście finansowo żyje im się lepiej, ale znając sytuację każdego z nich z bliska, nadal uważam, że dla mnie najlepsza opcja to obecnie pozostanie w kraju. Jednak nic mnie do tego nie zmusza. Przeprowadzka i zmiana pracy jest możliwa w
  • Odpowiedz
@zielono_mam_w_glowie:

Ja #!$%@?ę, naprawdę tak to teraz wygląda? Boże, co za chore miejsce. Nie sądziłam, że w przypadku poronienia teraz robią takie cyrki () Powodzenia z końcówką ciąży i całym ciągiem dalszym!


Niestety tak, trzeba więc dążyć do tego by to zmienić, może za rok, może za pięć, a może za nowe pokolenie.
Na pocieszenie powiem tylko, że druga ciąża, od strony medycznej (co prawda prywatna
  • Odpowiedz
@koomeet: > moja żona miała podobnie, ale wysłali na łyżeczkowanie - choć przez pewien czas przetrzymywali na naturalne. Tabletkę i tak dali przed zabiegiem. Także pewnie zależy od szpitala i wymówek.

Łyżeczkowanie nam 3 lekarzy odradzało. Akurat konkretnie w UCK w Gdańsku.
Tłumaczyli to tak, że jest przy tym duże ryzyko powikłania (uszkodzenia miejscowego macicy), co może spowodować gorsze problemy i bezpłodność.
Łyżeczkowanie robią tylko w krytycznych sytuacjach, ale tu
  • Odpowiedz
saikomiki


@goothic: wielu nie myśli, ludzie skupiają się tylko na aborcji 'w celach rozrywkowych' chyba i katolickim betonie w tej kwestii. Pomija się w tym przypadki krytyczne i po prostu losowe, problematyczne (jak mój) lub nawet śmiertelne (jak przypadek tej Izabeli z Pszczyny).
Trzeba to uświadamiać ludziom.

Statystyki mówią jasno, z różnych przyczyn (późny wiek, choroby cywilizacyjne, ale i procesy naturalne) średnio około 15% ciąż
  • Odpowiedz