Wpis z mikrobloga

Ten kraj to naprawdę piekło kobiet XD
Napisalam na czacie do internisty z prośbą o tabletkę dzień po (nie było żadnych wizyt do ginekologa czy to telefonicznie czy na żywo, a wiadomo że w tej sytuacji liczy się czas).
Pani napisała że, że wystawi preparat, choć nie jest jest to zgodne z jej światopoglądem ze względu na działanie wczesnoporonne XD Przecież ta tabletka nie ma takiego działania. I co mnie obchodzi jej swiatopoglad.
Domyślam się że jakby to nie był Luxmed to tabletki od tej pani bym nie dostała.
#antykoncepcja #seks #pieklokobiet
  • 133
@Ziom166 Miałam kiedyś tez sytuację że skyn mi pękł ale to było dawno i tam akurat obyło się bez brania tabletek. Ogólnie zabawnie, bo 2 miesiące temu odstawiłam krążki m.in. dlatego żeby nie brać hormonów po czym wzięłam teraz jakąś ogromną dawkę w postaci tabletki po XDD

Ja też, chłopak mówił że w aptece też na niego dziwnie patrzyli. Przecież to normalna tabletka, o co ci ludzie się przypieprzaja XD
choć nie jest jest to zgodne z jej światopoglądem ze względu na działanie wczesnoporonne


@Mrs_Red: Pani doktur niby ma określone poglądy tylko do czasu wystawienia rachunku. Ogólnie rzecz biorąc ruchanie, tak jak większość dorosłych rzeczy w życiu, niesie ze sobą określone konsekwencje, za które z różnych względów trzeba zapłacić. U nas w kraju sytuacja jest, jaka jest, możesz albo się z tym kłócić, albo wyjechać. Zupełnie nie rozumiem podejścia "skoro ja
@Mopek666 A wiesz jak działa tabletka po? Ona opóźnia owulację, więc nie dopuszcza do zapłodnienia. Poza tym lekarka powinna opierać się na wiedzy medycznej a nie swoich katolickich poglądach. Jeśli lek jest dopuszczony do sprzedaży w tym kraju to jej prywatny światopogląd mnie nie obchodzi. Wypisała zapewne dlatego że zglosilabym Luxmedowi jeżeli tabletki bym nie otrzymała.

A co do konsekwencji to jak ktoś wyjdzie z domu i go auto potrąci to też
@Mrs_Red: nie będzie głośno, powiem ci jaki jak będzie, bo to wiem z autopsji. Rok temu, moja żona - pierwsza ciąża, 8 tydzień, stwierdzono obumarcie zarodka. Po prostu tak bywa, przyczyna nieznana, statystyka.
Pytanie co dalej? Normalnie kilka lat temu w takich przypadkach dawali tabletkę poronną by organizm pozbył się zarodka, wyczyścił się i nie doszło do ryzyka sepsy. 12-15h i po sprawie.
Jak obecnie to wyglądało? Kilku lekarzy powiedziało, że
@Mrs_Red jak to wygląda w kwestii Czech? Teraz ciąża jest katagolowana XDDD to co wyjdzie ze to Down to mam sobie urządzić wycieczkę do Czech i dokonaja aborcji? 10 k pln wystarczy? Kolejne to co wrócę do nas i mnie zamkną do pierdla?