Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
ja chciałem nadpłacić i skrócić okres kredytowania, to mi powiedzieli, że nie mogę, bo mi wzrośnie rata powyżej tego co do tej pory płaciłem. Muszę więc czekać do grudnia aż zapłacę wyższa ratę przez wzrost stop procentowych i wtedy mogę nadpłacić i skrócić okres. #!$%@?, ale tak mi to tłumaczyli, że nie mogę mieć raty wyższej niż najwyższa któą płaciłem, bo by musieli od nowa liczyć zdolność i musiałbym za to płacić,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
bo w czasie wakacji kredytowych nie można spłacić. Dodatkowo pierwsze 3lata obłożone są dodatkowym kosztem spłat

@domelradom:

Móc to można, nikt tego nie zabrania. Dodatkowe opłaty w ciągu 3 pierwszych lat mogą być, ale nie muszą, zależy od banku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak ktoś ma stałe, to tak. Wciąż jest to poniżej inflacji, więc i tak nie opłaca się na takim koncie trzymać kasy na dłuższą metę.

@Emkacf:

Czyli lepiej by kasa traciła na wartości 17,9% niż 10%?
Żeby nie stało się tak, że nagle nie będzie Cię stać na kredyt.


@Nowystaryziel: Przecież trzymając pieniądze na koncie oszczędnościowym mogę w każdej chwili wykorzystać je do nadpłaty, więc jest to bezsensowny argument. Jednocześnie daje to elastyczność i pozwoliłoby np. spłacać kredyt w razie utraty źródła dochodów a przy nadpłacie w takiej sytuacji jest się w dupie. Właśnie o elastyczność tutaj chodzi.

Do tego mając wyższe odsetki na koncie niż na
@Krupier: chyba nie rozumiem. Właśnie nie mogę mieć wyższej raty, dopiero po zapłaceniu grudniowej raty będę mógł. Mi chodziło tylko o to, że OP wrzucił dane, że Polacy, którzy wzięli wakacje nie nadplacaja kredytu. I ja w sumie się do tej grupy łapie, bo planuje nadpłacić dopiero w grudniu.
dotychczas niewielka część klientów wykorzystała wakacje kredytowe na nadpłaty


@mickpl: Jak ktoś odroczył 4 raty z rzędu i planował nadpłacić, to nadpłacać będzie w grudniu. To chyba oczywiste, już nawet pomijając opcje lokat i obracania oszczędnościami gdzie indziej.

Nie wierzę, że jakikolwiek przedstawiciel banku powiedział coś takiego, chyba że jest kompletnym kretynem.