Wpis z mikrobloga

@apee: ja mam tak samo, w ING jak sie nadpłaca to nadpłata obniża ratę, a nie skraca okres kredytowania. Do tego potrzebny jest aneks do umowy podpisany po przelaniu nadpłaty. No i gdybym miał nadpłacać za każdym razem to bym co miesiąc aneks podpisywał. A tak nadpłacę wszystkimi ratami raz po grudniu i podpisze tylko 1 aneks.
@mickpl: ja chciałem nadpłacić i skrócić okres kredytowania, to mi powiedzieli, że nie mogę, bo mi wzrośnie rata powyżej tego co do tej pory płaciłem. Muszę więc czekać do grudnia aż zapłacę wyższa ratę przez wzrost stop procentowych i wtedy mogę nadpłacić i skrócić okres. #!$%@?, ale tak mi to tłumaczyli, że nie mogę mieć raty wyższej niż najwyższa któą płaciłem, bo by musieli od nowa liczyć zdolność i musiałbym za
@mickpl nie wiem co głupsze, cytat czy ty. Wakacje kredytowe były dostępne od sierpnia. Czyli w tym roku można było wziąć wakacje na cztery miesiące z rzędu. Sierpień, wrzesień, październik i listopad. Ponieważ jest jeszcze przed dziesiątym to ludzie czekają z nadpłatą. Na przykład ja tak robię. Inni być może będą czekać aż do końca następnego roku żeby nad placić całość za jednym razem. Jest poprostu jeszcze za wcześnie żeby ocenić co
"Bank jest zaskoczony, że dotychczas niewielka część klientów wykorzystała wakacje kredytowe na nadpłaty" - panie bankierze, pieniądze zostały spożytkowane należycie, gofry w mielnie, nowy tv czy all-inclusive w Egipcie XD Znam mój naród doskonale, nie potrzebuję tu wykresów.


@mickpl: Dasz link do tej wypowiedzi?
@mickpl jak mam cztery miesiące zawieszone to po co mam nadplacac od razu jak mogę wsadzić na 7-8procent na lokate i nadplacic zaraz przed ratą
@mickpl: Nie wiem czy tak jest w każdym banku, ale u mnie (BNP) nie ma możliwości technicznej dokonywania nadpłat w trakcie trwania wakacji kredytowych. Pierwszą możliwość dokonania takiej nadpłaty będę miał w grudniu. Jeśli inne banki działają podobnie to może być wytłumaczenie.
@mickpl: uniknie znajomi zrobili to samo XD a to remont domu (który notabene zaraz pójdzie na handel XD) a to wycieczka za granica. Fotki na insta same się nie zrobią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mickpl badanie teraz czy ktoś nadplaca nie ma sensu bo komu by się chciało co miesiąc robić przelew, więcej ludzi zrobi nadpłatę w lutym gdy ilość miesięcy bez rat będzie o wiele większą. Część ludzi pewnie to co miało iść na raty wrzuciła na jakieś lokaty/obligacje na pół roku
wiele osób ma teraz oprocentowanie na kontach oszczędnościowych wyższe niż oprocentowanie kredytu, więc pewnie wolą tam trzymać. Niektórzy pewnie nie mogą jeszcze nadpłacić, bo mogą dopiero np. od trzeciego roku bez dodatkowych odsetek. No a część osób pewnie tradycyjnie, #!$%@?ła hajs


@lent: nie tłumacz. Tu chodzi o to, żeby jeden drugiego zgnoił. Każdy ponad każdym. Wszyscy to debile tylko bordo wykopki są panami świata i panami na stronie z głupimi obrazkami.