Wpis z mikrobloga

Szosowi mirkowie.

Shimano 105 Di2, warto się w to pchać czy lepiej w SRAM Rival AXS. Szukam i szukam nowego roweru, do cen już się przekonałem i wiem że nic z tym nie zrobię. Chcę mieć elektroniczny napęd, bo zabawa z linkami i pancerzami, ich wymiana, prowadzenie, regulacja mnie od zawsze przerastało z tej racji, że jestem kompletnym niereformowalnym mechanikiem z dwiema lewymi rękami. Do tego potrzebuje jak największej zębatki z tyłu 34 jaki oferuje 105 jest dla mnie lepszym rozwiązaniem niż to co oferuje Ultegra.

#szosa #rower #zakupy #di2 #shimano #pyatnie
dzangyl - Szosowi mirkowie.

Shimano 105 Di2, warto się w to pchać czy lepiej w SRA...

źródło: comment_1667640501sTH1IFkSvV6jsgWG0JEuId.gif

Pobierz
  • 28
@dzangyl: no to jak szukasz gotowca to imo zastanowilbym sie, czy odpowiada Ci system zmiany w klamkach shimano, czy bardziej srama i na tej podstawie bym wybral. u mnie sie zdarzalo ze w shimano zmieniajac przerzutke z przodu lekko hamowałem przednim hamulcem.

W sramie mi sie podoba, ze klamka chodzi tylko w jednym kierunku jako hamulec.

W gotowym rowerze oby dwie grupy będą dobre, jedynie zaleta srama jest taka, ze jak
@Beer_Is_Good_For_You: przecież na początku każdego produktu spływają feedback'i z serwisów i użytkowników żeby następne elementy poprawiać... mam wrażenie, że na tym portalu rozmawiam z samymi programistami15K ale kiedy mama lub tata nie wymyślą dla 14 latka zajęcia..
@4x80: a no bedzie, tylko weź pod uwagę ze z tego co kojarzę to przednia przerzutka srama to w teorii max 50t przy pojemnosci 13, wiec z tyłu 11-x troche malo moze byc, stad myslalem od razu o bębenku, by wrzucić kasetę 10-x.
@dzangyl: co jest mocno dziwne, bo jak spojrzysz na ceny, to grupa force jest tansza o klocka od rivala. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mniej jednak oby dwa dobre zapewne ot koncepcje różne. Mi osobiscie bareziej podeszla koncepcja proponowana przez srama.