Wpis z mikrobloga

@paul772: Przecież przetarg był w 2016. Z syberyjskiej zmarzliny cię wyciągnęli?

@ThrashMetal: Parking ma być na 240 miejsc. Miasto teraz prowadzi jeszcze przetarg na publiczne kible zaraz obok.
Przez lata trwała batalia z PKP w sprawie tej inwestycji. W pierwszych miesiącach koleje postawiły warunek, że ten obiekt można postawić w odległości 3 metrów od ściany oporowej (co całkowicie wykluczało taką inwestycję z racji dostępności miejsca na Tylnej Mariackiej). Wykonawca -
@paul772: Uargumentuj. Jak dla mnie genialne rozwiązanie i szczęście dla mieszkańców Mariackiej, którzy mają okna w stronę torowiska (parkingi mechaniczne z racji swojej wysokości będą pełnić również funkcję ekranu akustycznego).
mieszkańców Mariackiej,


@paul772: a mieszkańców mariackiej nie powinno być. Jesli ktos mieszkał przez tyle czasu na mariackiej i nie przeszkadzało mu że jeżdza pociagi tzn. Ze mu nie przeszkadzały.

To tak jakby ktos zamieszkal na rynku w krakowie i narzekal że codziennie sa tlumy głośnych turystów xD
W mieście są miejsca na rozrywke i miejsca do mieszkania
Jakoś od lat tam nie powstały. Wybuduj, może znajdą się naśladowcy.


@unfolding: nie powstaly, bo nie było ulicy przyjaznej ludziom, wiec nikt nie mial ochoty tam iść. Ktos ma biznes otwierac w takim miejscu, zeby później nie zarabiać?

Chociaz mimo wszystko jakies pare malych lokali tam sie otwarlo
@unfolding: pustostany? O czym ty gadasz? Wiesz ze na rynku w krakowie i generalnie na starym kiescie prawie nikt nie mieszka i jakoś te kamienice wyglądają? Te kamienice sa przeznaczone na inne cele np. Hostele
zarzygane ulice wokół katowickiej Stodolni


@unfolding: i nie wiem skad wziales ten fragment z tego ze ja napisalem ze tam nie ma miejsca na mieszkanie. Ale zdązyles jeszcze wywnioskowac ze jestem pisowcem xD
Hostele


@paul772: Tak, już widzę tłumy chętnych na hostel w Kato. xD Katowice to nie Kraków ani Wrocław. Tu ludzie nie przyjeżdżają w celach turystycznych.

Wracając do meritum - parking w tym miejscu był i jest potrzebny, bo taki był masterplan dla centrum Katowic. Usunięto parking z Dworcowej (słusznie), niestety zrezygnowano z podziemnego parkingu pod Dworcową, Placem Sejmu Śląskiego i Placem Chrobrego (bo Katowice to bidok od lat a w najbliższych
Parking ma być na 240 miejsc


@unfolding: zamiast zrobić parking wielopoziomowy na MDA jako centrum przesiadkowe, stacja rowerowa, hulajnogi, poruszanie się po mieście innymi środkami transportu to jakiś debil wymyślił parking wielopoziomowy który będzie się wiecznie psuć, do tego wcześniej wspomniane oleje czy problem z obsługą.
Sam koszt obsługi pewnie pójdzie w miliony, a znając to miasto pewnie częściej nie będzie to działac niż będzie, do tego dalej ruch samochodów w
Tak, już widzę tłumy chętnych na hostel w Kato. xD Katowice to nie Kraków ani Wrocław. Tu ludzie nie pr


@unfolding: tak samo dzisiejszy wroclaw nie był tym wroclawiem co 30lat temu. Co to w ogole za argument? Poza tym napisalem m.in hostele. Ale pewnie tez jakies male biura itp. No i lokale gastronomiczno rozrywkowe

Wracając do meritum - parking w tym miejscu był i jest potrzebny


@unfolding: parking w