Wpis z mikrobloga

@Arc2: jest jaka jest bo prezydent nie umie rozwijac miasta w taki sposob by zachecalo do przyjazdu tutaj.
Na tylnej mariackiej wystarczy postawic deptak z bruku, mala architekture i cala filozofia... nic wiecej nie trzeba.
@paul772: nie lubię motywowania wszystkiego tym, że miasto musi się rozwijać. Rozwój powinien być zrównoważony, a nie odbywać się tylko kosztem obecnych mieszkańców, jak to ma miejsce w Katowicach obecnie. A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo miasto się wyludnia. W Kato w ostatnich latach ubyło 50k mieszkańców, więc chyba ten rozwój jednak nie idzie w odpowiednim kierunku.
nie lubię motywowania wszystkiego tym, że miasto musi się rozwijać. Rozwój powinien być zrównoważony, a nie odbywać się tylko kosztem obecnych mieszkańców, jak to ma miejsce w Katowicach obecnie. A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo miasto się wyludnia. W Kato w ostatnich latach ubyło 50k mieszkańców, więc chyba ten rozwój jednak nie idzie w odpowiednim kierunku.


@stanleyek: nie powiedzialem ze idzie w dobrym kierunku.

Rozwój powinien być zrównoważony, a nie
nie lubię motywowania wszystkiego tym, że miasto musi się rozwijać


@stanleyek: miasto musi sie rozwijac, nie zyjemy w próżni, wszyscy wokół sie rozwijają.
Katowice maja slabo rozwinieta strefe gastro rozrywkową, co wplywa wlaśnie na odpływ ludzi zwlaszcza młodych.
A rozwój takiej strefy jest troche kosztem miejscowych ludzi.

Wiesz jaki jest przekrój wiekowy spoleczenstwa na sląsku a np. We wrocławiu?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paul772: Bez alternatywy w postaci sprawnej komunikacji miejskiej, te pomysły można wsadzić w krąg baśni mchu i paproci a sprawnej komunikacji miejskiej w Katowicach nie ma i nie będzie, bo lobby deweloperów o to dba (jestem niemal pewny, że likwidacja parkingu przy MCK - formalnie podniesienie cen do absurdalnego poziomu, ale jaki jest skutek każdy rozsądny wiedział i każdy widzi - to też działanie na korzyść deweloperów, którzy sponsorują każdą kampanię
miasto musi sie rozwijac, nie zyjemy w próżni, wszyscy wokół sie rozwijają.

@paul772: nie powiedziałem, że ma się nie rozwijać, tylko że nie lubię motywowania wszystkiego rozwojem (nawet jeśli coś z rozwojem ma niewiele wspólnego)

A czym było usuniecie ronda z krakowskiego rynku? XD Gdybysmy nie szli na pewne konpromisy czy nie podejmowali pewnych niewygodnych decyzji dla malej grupy to nie mielobysmy dzisiaj rynku w krakowie.

Nie znam tematu, więc nie
Bez alternatywy w postaci sprawnej komunikacji miejskiej


@unfolding: co to za nieprawda? Komunikacja tramwajem do samego centrum jest idealna. Tramwaje co pare minut. Podjechac autem, zaparkowac na gliwikiej, na warszawskiej, na 1maja za warszawską, na korfantego w tramwaj i w chwile jestes na rynku. Robie tak regularnie. A strefa platnego parkowania nie siega na te ulice.

W zwiazku z tym nic nie stoi na przezkodzie by centrum bardziej przeznaczyc dla pieszych.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paul772: Fajna alternatywa, skoro i tak musisz dojechać autem. Chyba nie wiesz o czym piszesz, typie a chwilę temu za przykłady podawałeś Kraków i Wrocław. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym pokaż mi, że Gliwicką pojedziesz tramwajem, skoro od trzech miesięcy Silesia Invest #!$%@? się z trójkątem na skrzyżowaniu z Grundmanna i tramwaje nie jeżdżą (to tylko wskazuje, że nie masz pojęcia o czym piszesz).
Nie znam tematu, więc nie będę się na ten temat wypowiadał


@stanleyek: wiesz w ogóle ze bylo tam wielkie rondo wokół sukiennic? Tak jak to jest w wielu malych miasteczkach na rynku.

Wciskanie zabudowy na każdym wolnym kawałku miasta, nie dbając wcale o infrastrukturę towarzyszącą jest jak najbardziej kosztem obecnych mieszkańców. Na samym osiedlu Paderewskiego w ostatnich latach powstało ponad 15 inwestycji mieszkaniowych, biurowców też całkiem sporo. Nie idą za tym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jestem taxówkarzem


@ThrashMetal: W końcu się wyjaśniło, dlaczego lobbujesz za likwidacją ruchu samochodów w okolicy. W końcu to nie w twoim interesie, żeby klienci jeździli swoim, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Fajna alternatywa, skoro i tak musisz dojechać autem. Chyba nie wiesz o czym piszesz, typie a chwilę temu za przykłady podawałeś Kraków i Wrocław. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym pokaż mi, że Gliwicką pojedziesz tramwajem, skoro od trzech miesięcy Silesia Invest #!$%@? się z trójkątem na skrzyżowaniu z Grundmanna i tramwaje nie jeżdżą (to tylko wskazuje, że nie masz pojęcia o czym piszesz).


@unfolding: mowimy o
W końcu się wyjaśniło, dlaczego lobbujesz za likwidacją ruchu samochodów w okolicy. W końcu to nie w twoim interesie, żeby klienci jeździli swoim, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@unfolding: nie, jezdze na uberze i biore tylko dalekie kursy, nie oplaca mi sie zabierac kogos z centrum przesiadkowego na mariacką
@unfolding: tak jest napisane w twojej stronie

Wzięło w niej udział zaledwie kilkanaście osób.


Dodatkowo problemy dotyczą ewentualnych przyszlych mieszkańców którzy nie maja obowiazku kupowac mieszkania na tym osiedlu jak im sie nie podoba.
Nie dotyczy to istniejacych mieszkańców.

Jakby stwierdzili ze planuja tam teraz zbudowac nową hutę to bym ci przyznal racje, a tak to strzelasz kapiszonami
@unfolding: z jednej strony dajesz mi linka na ktorym jakas grupka płacze ze mieszksncy będą miali za glosno w mieszkaniu przy A4, ktorego w ogóle nie muszą kupować, a z drugiej pochwalasz pietrowy parking doslownie 10m od głównego deptaka, ktory jest szczytem obrzydzenia miasta xD

Z kim jak tu w ogole rozmawiam
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@paul772: Czytać nie potrafisz, czy wybierasz sobie tylko fragment, żeby się podniecić, że masz okazję zmieszać rozmówcę z błotem? Po #!$%@? w ogóle piszesz mi o osiedlu przy A4, jak tam główny wątek dotyczy Nowego Wełnowca na terenach poprzemysłowych w sąsiedztwie planowanej obwodnicy? Taksiarze to zawsze podludzie, więc bez sensu dyskusję w ogóle zacząłem. Eot.