Wpis z mikrobloga

Gdybyś miał wybór co byś kupił? Jedno mieszkanie (kawalerka) w dużym mieście >1 milion mieszkańców i w nim zamieszkał czy dwa mieszkania też kawalerki w mniejszym mieście ok 200k mieszkańców?

#nieruchomosci #inwestycje #ekonomia #gospodarka #finanse #mieszkanie #kredythipoteczny

Gdybyś miał wybór, co wybierasz?

  • jedno mieszkanie ale w dużym mieście 57.8% (108)
  • dwa mieszkania ale w mniejszym mieście 42.2% (79)

Oddanych głosów: 187

  • 14
@trudna_sztuka_kupiectwa: Zależy od tego, co kto lubi. Osobiście w małym mieście bym się udusił, bo lubię bardzo wychodzić, zróżnicowane życie nocne, sam klimat tego, że „coś się dzieje”. Ale jeśli ktoś jest domatorem, pracuje zdalnie, od wypadu na miasto woli posiedzieć w mieszkaniu i poczytac książkę/ obejrzeć film a większe skupiska ludzkie go irytują, to duże miasto może generować niepotrzebne koszty i frustracje z powodu „braku spokoju”.
@MG78: zakładając że mieszkania są inwestycja to wydaje mi się że
1. Więcej zarobię na czynszu za dwa mieszkania
2. W mniejszym mieście znajdę tańsze usługi i łatwiej ogarnę logistykę przy remontach
3. Jest tam mniej biur nieruchomości które będą mnie męczyć telefonami
4. Problemu ze znalezieniem wynajmującego nie będzie żadnego. Ja mam mieszkania w jeszcze mniejszym mieście <50k jak mam mieszkanie do wynajęcia nie muszę nawet się ogłaszać, najemcy sami
@BHN_LLU: Ale jednak Warszawa to Warszawa, a jak będzie dobra lokalizacja to cena będzie łatwiejsza do utrzymania albo wzrostu niż w jakichś Kielcach czy Rzeszowie
@MG78: no niby tak, ale zamieszkując w tym mieszkaniubpozbawiasz się dochodu z najmu. Bo podobno to do zamieszkania. Ale dobra juz nie mecze i tak zrobisz jak zechcesz. Powodzenia
@BHN_LLU: Ale to op pyta nie ja :D wybierając mniejsze miasto pozbawia się potencjalnie wyższych dochodów z pracy wybierając łatwiejszy ale mniejszy i niewielki dochód z najmu. No ale tak jak mówię wszystko zależy od sytuacji bo może op jest już na emeryturze i wtedy rzeczywiście mniejsze miasto będzie lepsze