Wpis z mikrobloga

Piątkowe zapachy dotychczas były sporym zaskoczeniem. Jak będzie tym razem? Przed Wami zapach C5. #perfumywciemno

@TetraHydroCanabinol
Opis: Nietypowa próbka, bo z niebieskim kolorem soku a’la Domestos. Otwarcie to pyszny szalecik, promieniuje moczem aż miło, a jakby tego było mało w tle majaczy jakaś bliżej niezidentyfikowana, mdło-słodka, jakby wilgotna nuta. Miałem przyjemność obcować z Kourosem i to chyba nie jest on (za mało brudnych nut animalnych, zbyt mała intensywność zapachu). Może jest to więc ten słynny „ananas na kiblu”, czyli Ted Lapidus? Choć wąchając nadgarstek bardziej przychodzi mi na myśl ananas z puszki, który wyślizgnął się komuś na brudną podłogę w przydrożnej ubikacji. Parametry świetne, sam zapach gdzieś po 4 godzinach łagodnieje i staje się zdatny do noszenia. Jeśli chodzi o datę powstania to strzelam w lata 80. minionego stulecia.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 1981-1990

@Kondzio21
Opis: Trochę taki aromat gumy balonowej wraz z jakiś dziadkowym składnikiem, przypomina mi Amouage Sunshine, może to coś z kocanką?
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza – arab?
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Odbuta
Opis: Zapach gdzieś daleko z tyłu jest lekko kibelkowy, jakby było tu 10% kurosa. Ogólnie mam problem z powiedzeniem o nim czegokolwiek, jest świeży, trochę pudrowo kremowy. Dość niecodzienny aromat.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream, 3,5/ml
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@mike_perfume
Opis: Zielony ciekawy kolor, ładne świeże otwarcie, ciężko mi wyłapać konkretne nuty w ciemno ale zapach jest przyjemny, trochę biznesowy ale będzie pasował także jako dzienny/casualowy. Najlepiej się sprawdzi na wiosnę, lato. Jest tam w tle jakaś nuta zielona, ale nie taka ostra gryząca ale balansująca całą kompozycje, jest to taka słodkawa zieleń. Jedna pierwsze skrzypce gra tu mix cytrusów, może gdzieś z lawendą, bergamotką, lilie wodne, jaśmin?
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Sir_Well_Endowed
Opis: męski, nisza ale kiedyś mainstream, szyprowy, Polo Green Ralph Lauren
Co to za zapach? Polo Green Ralph Lauren
Mainstream/nisza: nisza ale kiedyś mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@why_nott
Opis: Tak samo jak c3 dla mnie nierozszyfrowywalny bo jestem przekonany że nie noszę niczego podobnego przez co nie mam szans cokolwiek powiedzieć. Kojarzy mi się medycznie zielono. Może jest minimalnie wetyweriowy po 3-4 godzinach.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: sprzed 1990

@Derrin
Opis: Ze wszystkich próbek, ta pierwsza przykuła mój wzrok za sprawą intensywnie turkusowego koloru soku. Perfumy te pachną jak intensywnie ziołowa maść lub krem. Zapach kremu jest najintensywniejszy w otwarciu. Wraz z trwaniem zapachu coraz bardziej wyraźne stają się nuty ziołowe i drzewne.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 7 na 7
Dekada premiery zapachu: 80s

@ucho_igielne
Opis: Bardzo ładny zapach, mimo że nie czuć miliona dolków, obstawiam max 200 zł. Niełatwo wyróżnić konkretne nuty bo to mydełkowiec, jest też delikatnie świeży akord, jakby mentolu. Nie wiem czemu, ale to DNA kojarzy mi się z Burberry. Oficjalnie nie wąchałem, ale byłoby śmiesznie, gdyby okazało się, że to Burberry Touch ( ͡° ͜ʖ ͡°) Megaprzyjemny, chętnie przytuliłbym więcej tego soku do testów.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@Pat6er
Opis: Hmm słodycz, znam te nuty ale nie mogę skojarzyć skąd. Nie jest to ulepowa słodycz tylko co jakiś czas czuje nutę nadająca świeżości. Przyjemny zapach, ale co jakiś czas przebija się nuta za którą nie przepadam. Ciężko mi cos wyciągnąć. Jak trochę odparował, to słodycz zamieniła się w coś mydlanego.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – C5


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: ok. 50 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,3/10 parfumo, 3,73/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2016)
Nuty: Sosna, jałowiec, paczula, grejpfrut, skóra, piżmo.

#perfumy
  • 6
@goleiro: o proszę, kolejny zawodnik z linii destination, nie dane mi było wąchać poprzednika, ale tego przyjemniaczka mam, a teraz oba prawie nie do dostania są
porównania do kostki do kibla wcale nie takie nietrafione, bo jednak często leśne zapachy przy takich artykułach są zajeżdżane, zaraz obok morskich i cytrusów
ciekawe jest to jak każdy inaczej odbiera ten sam zapach, bardzo fajnie sobie poczytać te perfumy w ciemno, chyba będzie trzeba
@goleiro: @loopie96: a właśnie się poznaliśmy z tym gagatkiem. Mega fajnie czyta się te opisy tak na bieżąco.

Chyba największe dzieło miałem przy tej słodyczy od @Pat6er - może to piżmo dało taki efekt? Zwłaszcza I'm dłużej zapach siedzi na skórze tym bardziej wychodzi.

No i ta ocena że nisza i najdroższy od @Sir_Well_Endowed - dam jestem ciekaw jak ocenionym zapach w ciemno.
@Asjopek: W życiu nie pomyślałbym, że Wilderness można porównać z Obsession czy tym bardziej Opium, łączy je może jedynie wspólny retro vibe. Dla mnie ten Avon to klon Oscar de la Renta pour Lui, tyle że z lepszymi parametrami.