Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mirki, od 6 miesięcy pomagam rodzinie z Kijowa i chyba mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty. Udostępniłem matce z dwójką dzieci swoje mieszkanie po babci. Nic specjalnego dwa pokoje, kuchnia łazienka. Miesiąc temu matka zaczęła pracować, dorywczo jako że musi zajmować się dziećmi. Już praktycznie nie pomagam im finansowo poza opłacaniem rachunków za dom. Ojciec w tej chwili pracuje jako kierowca ciężarówki na Litwie ale zaczyna szukać pracy w Polsce. Starszy syn 17l ma już tu kolegów i to nie tylko z Ukrainy, młodszy 11l uczy się Polskiego. Więc powoli wszystko układa się jak powinno. Czuje się dobrze , że mogłem pomóc komuś uciec przed wojna i dać nowy lepszy start w Polsce.

#ukraina #polska

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6364d482c8f06a7cac343b35
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 40
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@stuwykopek: trochę mylisz dwie rzeczy. Tam ktoś ucieka przed wojną. A Ty to porównujesz do tego że ktoś kogo nie stać na utrzymanie dzieci spłodził dzieci i teraz mają przez to problemy.
Widzisz tutaj bezsenność takiego zestawienia?

Jest zakaz pomagania innym póki każdemu w kraju nie pomożemy? Książki dla pato rodziny która przepija wypłatę ponad mieszkaniem dla kogoś kto ucieka w obronie życia ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stuwykopek: zresztą co to za hierarchia wartości. Książki ważniejsze niż czyjś dach nad głową. Rozumiem że Ty potrafisz oszacować czyje życie jest mniej warte po tym w jakim kraju się urodził tak?