Wpis z mikrobloga

Jako prawiczek na mirko dodam swoje #gorzkiezale . Chodziłem dzisiaj z puszką jako wolontariusz na WOŚP. Od razu zaznaczam wszystkim, że poszedłem tylko po to aby dostać punkty do liceum (tak jestem w #gimbaza ;_;), nigdy nie wrzuciłem do puszki dla Owsiaka.

I teraz moje spostrzeżenia i doświadczenia.

1. Nie wszyscy mogą zostać wolontariuszami, w moim sztabie (Ursynów) na 100 miejsc było 400 chętnych.

2.Pomimo tego wolontariuszy jest za dużo, są oni wszędzie, pod kościołem było 8 grupek wolontariuszy, więc nie sposób dostać się do kościoła, bez ich natrętnego wzroku. W metrze wsiadając i wysiadając możesz zostać zapytany średnio 6 razy o to czy dasz kasę na Owsiaka, co dla normalnego człowieka jest męczące.

3. Aby dostać zaświadczenie do szkoły, potrzebujesz zebrać przynajmniej 600 zł, a jeżeli przygarniesz kogoś kto się nie dostał, czyli zbierasz w dwie osoby to 1000 zł, żeby zebrać taką kasę, trzeba się natrudzić. Jak zdawałem puszkę do sztabu, to kilku osobom zebranie tej kwoty się nie udało.

4. Na ulicy wolontariusze musieli konkurować, każdy bił się o dobre miejsce, żeby zebrać wymaganą kwotę.

5. Nagrodą za moje zbieranie był starter za 15 zł Play, worek na buty no i zaświadczenie dla mojej szkoły.

6. Najczęściej pieniądze dostawałem od #rozowepaski , ale największą kwotę dał mi #niebieskipasek

7. W sumie zebrałem 1691 zł.

8. Największym profitem było to, że gdy przyklejałem różowym paskom serduszka, to mogłem dotknąć ich piersi ( ͡° ͜ʖ ͡°) (przez ubranie, ale się liczy)

9. Udało mi się spotkać tylko jedną panią, która zaczęła mi dawać wykład o tym jak Owsiak kradnie itd.

Jeżeli ktoś będzie miał dodatkowe pytania to pytajcie pod wpisem, mogę wrzucić dokładną tabelkę, w której są rozpisane poszczególne nominały, które udało mi się zebrać.

#wosp #wolontariat #wolontariusz #owsiak #slyszalemzeowsiakkradniealeniewiem #pytajcie #zielony #pierwszekotyzaploty
  • 9
@liczi98: to sie pozmienialo od kiedy ja bylam w gimbazie... Wtedy wolontariusze mieli darmowe przejazdy mpk caly dzien i kupony do roznych knajpek na jedzenie. Suabo tak.
@mojwa niestety dosyć słabo, ale WOŚP jest jedynym wolontariatem, w którym działając przez jeden dzień mogę zdobyć punkty do liceum, a to było dla mnie najważniejsze.
@liczi98: Jak widze dzieciaki, które podchodza ci z puszką pod ryj i mówą "DAJ NA OWSIKA DAJ" to czasami mam ochotę rzucić swoją i #!$%@?ć to w cholerę. Niektórzy zupełnie nie nadają się na kwestowanie.