Wpis z mikrobloga

@psiversum pytal czy mozna wykorzystac hipnagogi do indukcji LD, proszę oto odpowiedź :)

HIT czyli Hypnagogic Imaginery Technique to technika typu WILD (Wake Induced Lucid Dream), techniki typu WILD zakladaja bezposrednie przejscie ze stany jawy w sen. HIT wykorzystuje do tego obrazy hipnagogiczne. Oto opis techniki z książki S.LaBerge Exploring World of Lucid Dreaming (mam nadzieje ze dobrze widać sorry naprawde za jakosc)

#swiadomysen #swiadomesny #oneironautyka #swiadomesnienie #ld #luciddream #sen #sny
Pobierz
źródło: comment_1667483656SZM3qfTeA1nDYUAsGnnxhn.jpg
  • 4
@billuscher: dzięki. Zapisałem sobie.

W sumie, książka sugeruje, aby nie wchodzić aktywnie w sen, tylko dać się w niego wprowadzić. Ja naciskałem.

Plusem mojej sytuacji jest to, że stan relaksu osiągam bardzo szybko, w kilka minut. W sumie, przeciwbólowy lek mam narkotyczny. Zobaczymy, jak mi pójdzie.
@psiversum: koniecznie próbujcie nad ranem lub po wbtb, wieczorne próby z hypnagogow, w szczególności gdy nie wiesz co robisz, będą miały około zerową skuteczność, a mogą prowadzić do zaburzeń snu i bez senności.

Za to po przebudzeniu, szanse są bardzo duże. Co do tego nie skupiania się na nich to 100% racji, można je za indukować, ale potem musisz już pozwolić, I'm płynąć. Lepiej też jest zasnąć, jest spora szansa na