Wpis z mikrobloga

Co byście brali:

Hyundai i30 2013r. 110km automat 210k przebiegu ~33k czy Fiat Tipo 2016r 120k 110km przebiegu za 36k + wsadzenie lpg. Robi się nagle pod 39k
Auto do pracy 15km w jedną stronę, sporadyczne wyjazdy rodzinne, raz na 2 tygodnie trasa 700k w dwie strony.
Fajne spalanie ma ten Hyundai,brak dwumasy, odstrasza trochę ten przebieg i trochę tutaj osób przestrzegało mnie przed zdecydowaniem się na diesla na takie trasy. Tipo niby wszystko pasuje ale jednak większy budżet i nie wiem czy warto.

#motoryzacja #samochody #tipo #hyundai
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Bartek5435: Jeżeli już koniecznie te dwa to zdecydowanie Fiat. Przebieg polowe mniejszy, silniki maja dosyc dobre. Dużo nie jeździsz, jezeli ma być to auto głównie na dojazdy do pracy to Fiat wydaje się sensowniejszą opcją niż Huyndai, który ma już niemały przebieg. Pewnie rozważyłbym jeszcze w tej kasie jakieś Astry z prostą benzyną.
9 letnie i30 z takim nalotem nie wydaje mi się sensowną opcją, na pewno wygodniejszą bo automat i
Jeszcze chciałem dopytać czy Hyundai w automacie o wiele więcej pali (może ktoś ma) niż te raporty ludzi i doliczyć sobie jakieś +0,5 albo 1l spalania bo klasyczny hydrokinetyk.

@t-tk: nie siedziałem, a Ty miałeś może okazję? Wydaje mi się że autko z 2016r nie może być tak źle :P

@lemansblue: dzięki, Tipo też biorę pod uwagę tylko automat, zapomniałem dopisać :P
Jeszcze mam opcję Kia Ceed II 128km
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bartek5435: ok no to jednak nie wiem czy Tipo to będzie dobry wybór, nie znam tych skrzyń bo to rzadkość. Ale raczej bardziej zaufałbym już Hyundaiowi z hydrokinetykiem niż Fiatowi z niewiadomo czym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bartek5435: Zapytam inaczej - czym jeździsz aktualnie?
Bo to duża różnica z czego się przesiadasz, ja prywatnie jestem team francja, więc jestem trochę rozpieszczony ;)
@t-tk Ford Focus MK1 2003 w LPG, więc przejscie na jakiekolwiek auto 2010+ to raczej będzie pozytywny szok ;d ale fiat z zewnątrz i przedni kokpit: kierowcy zegary bardzo mi się podoba, nie wiem tylko jak to jest wszystko spasowane
Francja fajne auta bardzo mi pasowało kilka aut: najpierw peugeot 508, Citroen dS4, C5, renault scenic, ale wszystkie mają skrzynie półautomatyczne które trochę zniechęciły
@Bartek5435: Scenic ma EDC a więc dwusprzęgłówkę, to nie jest to samo co półautomat. Szukałem dwa lata temu takiego, ostatecznie stanęło na manualu.
Co do spasowania Tipo - jest ok, nic w tym aucie nie trzeszczy podczas jazdy. Jakość materiałów - wydmuszka z plastiku. Z podstawowym radiem nie masz możliwości streamingu muzyki przez bluetooth, a przez usb spotify działa tylko z iphona ;)
@Bartek5435 to jak zawsze zalezy... co bylo robione w hyundaiu? Osobiscie jezdze juz drugim i30. Mialem tego 1.6 crdi 110km. Dla mnie super autko. Mialem od nowosci. Przy okolo 200k zaczely sie pierwsze naprawy. Teraz mam 1.6crdi ale 136km i lepsze wyposazenie. Z tych dwoch wybralbym oczywiscie i30 ale musialbym poznac historie napraw