Wpis z mikrobloga

Mirasy, który dostawca jest lepszy jeżeli chodzi o internet światłowodowy bo mam dwóch dostępnych w budynku #netia czy #toya .

Telewizje i inne atrakcje towarzyszące mam raczej w d*ie ale może kiedyś coś sie weźmie, głównie interesuje mnie internet. Idealnie by było gdyby dało się korzystać z własnego routera bo mam sprzęt całkiem nietani (Linksys WRT3200ACM), z którego z powodzeniem korzystałem w poprzednim lokum u prywatnego dostawcy.

#isp
  • 8
gdyby dało się korzystać z własnego routera bo mam sprzęt całkiem nietani (


@slums: zawsze mozesz korzystac z własnego router. Czemu niby miałoby się nie dać ?
@koob:
Raczej chodzi mi o zbędne korzystanie z gównourządzenia dostawcy jako modemu bo teraz często konwerter jest wbudowany w router i to urządzenie w pakiecie jest niezbywalne.
@slums: ja mam netię i mam własny router, ale mam nie FTTH tylko ETTH, więc po prostu wpiąłem ich skrętkę do mojego routera i poprosiłem żeby dodali MAC do swojego systemu.

Swoją drogą, ten linksys w tej cenie trochę biednie że nie ma żadnego portu szybszego niż 1 GbE.
@FLAC:

Swoją drogą, ten linksys w tej cenie trochę biednie że nie ma żadnego portu szybszego niż 1 GbE.

To prawda ale jego zaletą jest w zasadzie jego moc przerobowa i pełny support openwrt co jest całkiem spoko bo można pełno usług na niego wepchnąć bez problemu.