Wpis z mikrobloga

@CancerLight czemu? bo nie skonsultowalem z lekarzem? czy dlatego ze ty nie pozwalasz? (to nie hejt-to pytanie)

@TrueReligion: Dobra dzieki, ta odp mnie satysfakcjonuje, zakupy zrobione watek do zamkniecia.
Chyba ze ktos chce cos jeszcze dodac - to prosze bardzo.
@LJBW603: Ta, wlasnie taki jest plan. temu mowie, ze wole juz na sobie przetestowac niz bulic znowu stowke za to, zeby lekarz powiedzial 'ta bierz smialo'. Obecnie znaczny niedobór.

Tylko pytam na wszelki wypadek, zeby sie nie przekrecic, bo dawka (8000j) jednak troche wyzsza niz w przecietnym suplu/leku tego typu.
@Filip69: powiem tak, ja też biorę to z kfd, ale 2k jednostek w tabletce, całe lato staram się 1 tabletkę dziennie (pomimo przebywania na słońcu z dzieciakami po 2h dziennie + weekendy), a na jesień/zimę/wiosnę po 2 tabletki i po badaniach mam wit D w normie, ale bliżej dolnej niż górnej granicy
@futroznorek: trudne pytanie. Ja generalnie dość rzadko chorowałem od zawsze, ALE od jakiegoś czasu mam dziecko w żłobku i te infekcje co jakiś czas zaczęły się pojawiać, ale po roku już ich coraz mniej.
@Filip69: Jaki masz poziom ? Jak zmieniał Ci się poziom podczas brania i jakie dawki jak czesto brales? Ile ważysz?
Czy w międzyczasie na cos zachorowałeś? Nie chodzi o katar bo t nie ma wpływu tylko typowa wirusówka, która obniża poziom wszelkich witamin/pierwiastków. Covid robi to ze zdwojoną siłą i poziom wit D w ciagu tygodnia spada bardzo mocno. Stąd tak ważna jest reakcja aby przy pierwszych objawach infekcji, stosowac przez