Wpis z mikrobloga

Kto ojcu wczoraj pół dnia tłumaczył obsługę komputera, włączanie internetu, seriale, yt, skype itd?
No ja
Kto założył mu konto na Gmail, zapisał hasło na kartce i wytłumaczył do czego to służy?
No ja
Kto pokazał jak się pisze w wordzie, co to excel power point, notatnik?
No ja
Kto pojechał do domu na drugi koniec polski, zadowolony z siebie i czekał na rozmowe na skype?
No ja
Czyj kolega przyszedl, nagadal bzdur ze hasla można sobie w notatniku trzymać i namówił starego na założenie hasla do kompa "bo jak ktos ukradnie to nie wejdzie"?
Mojego starego
Kto zadzwonił do mnie na telefon i powiedział że hasło do komputera zapisał sobie w notatniku na pulpicie i zapomniał jakie było?
Moj stary
Brak profitu
#truestory #brakprofitu #ojciec #komputery #swieciszmiczysobie
  • 75
@ButtHurtAlert: dziadek niebieskiego lvl 94 ma smartfona, laptopa, śmiga po internecie, robi zakupy online, ostatnio kupił sobie nowy telewizor i jedyne z czym potrzebował pomocy przy konfiguracji to uruchomienie na nim youtube xD chciałabym tak ogarniać w tym wieku
Kto zadzwonił do mnie na telefon i powiedział że hasło do komputera zapisał sobie w notatniku na pulpicie i zapomniał jakie było?

Moj stary

Brak profitu


@Apollowho:

-"dostępna jest nowa wersja sterownika nvidia", po starcie kompa, z prawej na dole xD

-#!$%@?ć


@mamnatopapiery:

teściowej kupiłem smartfona 3lata temu bo chciała, w covidzie uruchomiłem jej internet., Żeby dzwonić przez Messenger. Teraz gdy wysyłam jej jakieś zdjęcie dzieci na mess to od
@DryfWiatrowZachodnich powiem Ci tak. Nie ma na to wplyw wyksztalcenie. Poziomu IQ nie badalem. Wydaje mi sie ze raczej lenistwo i jakies zamkniecie sie na nowe rzeczy. Sam tak mam. Dla mnie "nowe " rzeczy jak tiktok sa totalnie kretyńskie i nie chce nawet wiedziec jak to dokladnie dziala. Moze za 30 lat tez ktos bedzie sie ze mnie smial ze nie ogarniam prostego urzadzenia, wtedy mysle ze bede mógł odpowiedziec na
Z ciekawosci, czy opisane osoby w normalnym zyciu przejawiaja przecietna inteligencje czy tez maja takie odpaly?


@DryfWiatrowZachodnich: Mam ludzi wykształconych w robocie, takich między 40-50rż, którzy całe życie pracowali używając jednego, góra dwóch softów. Jak mają zrobić coś w czymś co ma w zasadzie podobne funkcjonalności, ale wygląda już inaczej to zachowują się gorzej jak dzieci. Nawet nie chcą próbować czegoś się nauczyć jak nie muszą, tylko robią to co im
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Apollowho: dwie sytuacje miałem że ręce opadają. Mówię do mamy przesuń myszkę a ta ją podniosła i położyła 15cm obok xD
Drugi raz zaproponowałem żeby ex teściowa książki które pisała dodawała do chmury zaproponowałem Dropboxa. Było to dla niej za dużo roboty i mnie olala, tydzień później jebnął dysk i przyszła żebym naprawił. Jak powiedziałem że się nie da bylem najgorszym gnojem w jej domu
Kto ojcu wczoraj pół dnia tłumaczył obsługę komputera, włączanie internetu, seriale, yt, skype itd?

...

Moj stary

Brak profitu


@Apollowho:

Zamiast się nabijać w necie, to lepiej się zamknij i po prostu mu wytłumacz co ma zrobić drugi raz, trzeci, piąty, dziesiąty i do skutku. I przy okazji trzymaj kciuki, żeby za 50 lat tobie ktoś zechciał łaskawie coś wytlumaczyć, zamiast się nabijać razem z innymi publicznie.
@Apollowho: Rozumiem, ze Ty jak i cała gamą tu komentujących umiecie zrobić poprawnie pierwszą pomoc u dorosłego czy dziecka, zauważyć udar czy zawał u drugiej osoby, bo przecież takie kursy średnio raz do roku każdy przechodzi albo np tak prostych rzeczy jak dzielenie i mnożenie nauczyliście się po pierwszym wytłumaczeniu?

Łatwo mówić, ze ti wszystko jest banalne, ale jednak serwisy przeróżnego typu istnieją, bo ludzie nie potrafią wielu rzeczy ogarnąć, które
Brat dał ojcu laptoka. Stare badziewie, ale internet odpali. Miał tam zainstalowanego pełnego pirata XP. Chciał internet to wział jakiegoś łebka z klatki, który sformatował całość i postawił demówkę Win10 na tym gruchocie.


@brass: podpinanie w tych czasach windowsa xp do internetu to raczej głupota, łebek z klatki chyba wiedział co robi ale ograniczeń sprzętowych nie przeskoczył.
Zamiast odpalać takie gruchoty na winxp to lepiej kupić jakiegoś poleasinga i wrzucić tam
Pytam się go, dlaczego na starym? A bo jak działał, to bez sensu było z nowego korzystać.

Nie szło mu wytłumaczyć, że jakby kupił lapka rok później, to byłby dużo lepszy albo ten, co był kupiony, byłby tańszy. Nie przetłumaczysz.


@vboss: Aż mi się przypomniało jak za dzieciaka nie wolno było ruszać świeżego chleba, bo jest jeszcze stary. I zanim ten stary dokończyliśmy, to nowy zczerstwiał. I tak przez całe dzieciństwo
@Wloczykij2 no bo sam chcial zebym mu pokazal conieco z tych najpopularniejszych programow i zabijaczy czasu. No nie mówię ze ma wszystko od razu wiedzieć,ale uwazam ze jest to zabawne. Jak by ktoś pierwsza pomoc zamiast w usta zaczal dmuchac w dupe to #!$%@? tez bym sie zasmial (po tym wszystkim, jak i opisal to wam)mimo ze sytuacja nie bylaby zabawna. Wyjmuj tego kija bo juz za gleboko tam wlazl
@on_83 no podcieral, ja podcieral swojemu dziecku, jak cos #!$%@? i moje dziecko opisze to na wykopie to mysle ze tez będę z tego bekowal ( o ile zrozumiem sedno zartu)
@wtbn:
Sugerujesz, że w pełni updatowana, pełna wersja XP, z Avastem i ublockiem była 5 lat temu mniej bezpieczna niż demówka Win10, której się nawet nie da spaczować? Ten kąkuter sobie spokojnie działał w odległym kraju do czasu dostarczenia ojcu.

Zamiast odpalać takie gruchoty na winxp to lepiej kupić jakiegoś poleasinga i wrzucić tam system z aktualizacjami zabezpieczeń...

Kupuj. Nie wiem skąd weźmiesz ten system z aktualizacjami zabezpieczeń za bardzo. XP