Wpis z mikrobloga

#budowadomu #remontujzwykopem #patologiepolskiegobudownictwa

Jestem w trakcie budowy domu. Powoli zaczynamy działać w środku.
Dotychczas zrobiony wykop, budowa, dach, okna, żaluzje, tynki wewnątrz, wylanie styrobetonu, elektryka i hydraulika.
Chcecie wiedzieć, gdzie możemy spotkać się z największą patologią cenową?

Otóż okazuje się, że nie tam, gdzie robota jest ciężka, wymagająca fizycznie i psychicznie. Nie.
Największa patologia, z jaką się do dzisiaj spotkałem to kwoty za rozłożenie ogrzewania podłogowego.

Mam cały niezbędny materiał i sprzęt (nawet rozwijak kupiłem), mam projekt ogrzewania, ale nie mam czasu, więc postanowiłem, że popytam w okolicy.
30-40 zł/m2.
Mam 560m2 podłóg, więc za 4-5 dni roboty bez użycia jakiegokolwiek swojego sprzętu, mając wszystko wyrysowane i opisane ceny to 16800 - 22400 zł. Oczywiście netto *hehe*

Miesiąc tynkowania - 800m2 ścian wyszło 27tys robocizny, a trwało to prawie miesiąc skakania po rusztowaniach i ciężkiej fizycznej pracy.

Przecież to jest #!$%@? :) To jest chyba najprostsza robota w trakcie budowy. Setki filmów i instrukcji na youtube. A oni wołają za to, jakby to była jakaś niesamowicie tajemna wiedza. #!$%@?ć ich, sam se zrobię.
  • 19
@inko-gnito: Przed chwilą gadałem z typem, mówi 25/m2. Pytam, ile mu to zajmie. Mówi, że no 560m2 to 3 dni. Pytam zatem - za 3 dni roboty chce Pan 14tys zł?
No wie pan, nie płaci pan tylko za robotę, ale też za doświadczenie. No #!$%@?, kupił mnie tym :) 5 zł rabatu dostałem.
Sądzę, że małpa rozłoży podłogówkę zgodnie z rozrysowanym projektem po godzinnym przeszkoleniu z obsługi takara.
A nie masz kogoś w cięższej sytuacji materialnej żeby go wziąć do pomocy i w tydzień po pracy sieknąć samodzielnie? Może dasz komuś w godny sposób dorobić parę groszy, a dodatkowe ręce się przydają do pracy. Ja ogarnialem z pomocą 2 pokoje dziennie po pracy i prawie cały dół domu 14x11 w weekend.. naprawdę satysfakcjonująca robota