Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 207
@93michu93: Trochę przykre, że latasz samolotem pasażerskim i nie wiesz jakie musi być optymalne ciśnienie w komorze spalania silnika, żeby silnik miał najwyższą sprawność.

Uczenie się takich bezsensownych i niepotrzebnych niuansów to kwintesencja beznadziei polskiego systemu edukacji. Jak w jakimś projekcie będę potrzebował takich informacji to sobie znajdę w 30s w Google.
Przez ostatnie 10 lat zawodowego kodzenia nie była mi ta wiedza do niczego potrzebna. ( ͡° ͜ʖ
@JuzTuKiedysBylem: Twój przykład trochę nietrafiony. Wyobraź sobie, że prowadzisz samochód i nie potrafisz zmieniać biegów, bo nie rozumiesz po co to jest, nie redukujesz przy wyprzedzaniu itp. Samochód jedzie, ale gorzej.

Co do przydatności rzeczy ze studiów to tak są nieprzydatne jak robisz proste rzeczy. Jak wchodzi Ci skala 20000 req/min to już wiedza jak działa pod spodem język, w którym programujesz, jak działa komputer, protokoły sieciowe jest przydatna. Duża część
Przez ostatnie 10 lat zawodowego kodzenia nie była mi ta wiedza do niczego potrzebna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@JuzTuKiedysBylem: wiem, ze jest duzo roboty dla programistow gdzie znajomosc bajtow, zlozonosci obliczeniowych i innych niepotrzebnych (wg ciebie) rzeczy jest rzeczywiscie niepotrzebna. Potem gosc sprawdza w necie dlaczego dla sprawdzenia liczb parzystych i nieparzystych uzylem jakiegos dziwnego &, co ten ten smieszny znaczek ^ xor i jak to dziala.
Jak w jakimś projekcie będę potrzebował takich informacji to sobie znajdę w 30s w Google.


@JuzTuKiedysBylem: to tez widzisz tak nie do konca, jesli bedziesz robil operacje na liczbach zmiennoprzecinkowych i pomylisz sie o 0.00001 to wieksza szansa, ze ten blad przejdzie, a w jakis dalszych obliczeniach bedzie powodowal blad, ktory bedzie duzo wiekszy niz dopuszczalny epsilon. Wtedy faktycznie mozesz to zgooglac w 30 sek i sprawdzic dlaczego nie bangla, gorzej
Trochę przykre, że latasz samolotem pasażerskim i nie wiesz jakie musi być optymalne ciśnienie w komorze spalania silnika, żeby silnik miał najwyższą sprawność.


@JuzTuKiedysBylem: Gorzej, jeśli przez niewiedzę na temat jakiegoś aspektu działania sieci lub systemu ktoś podejmie decyzją, którą potem ciężko odkręcić, i trzeba supportować potworka.

Szczególnie to wychodzi w kwestiach wydajności, kiedy np. ktoś rozproszy po sieci jakiś kluczowy element, i prosta operacja, która powinna dziać się po jednym
@JuzTuKiedysBylem: Tak, potem pracujesz z człowiekiem 2 rok i nagle ma problem i okazuje się że jest on spowodowany brakiem w fundamentalnej wiedzy. Wiem że przez 99% czasu taka wiedza nie jest przydatna. To że jest dostepna w internecie to nie pomaga bo człowiek nie wie że takie coś jest. To nie chcodzi o to żeby wiedzieć coś na pamieć ale żeby zdawac sobie sprawe o jakimś mechaniźmie. Pamietam jak na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JuzTuKiedysBylem: dlatego na szczęście wielu pracodawców szczegółowo sprawa poziom wiedzy.
Możesz mieć najlepsze narzędzia do pracy, ale jak nie będziesz wiedział, czego szukać to klapa.

Jak to mawiał mój profesor od mechaniki J. Zielnica - możecie mieć na egzaminie wszystkie dostępne narzędzia, ale czy to pomoże?
Jak to mawiał mój profesor od mechaniki J. Zielnica - możecie mieć na egzaminie wszystkie dostępne narzędzia, ale czy to pomoże?


@jalop: u nas na infie na PWr mozna bylo miec zazwyczaj jedna kartke A4 zapisana z obu stron, wiec teoretycznie duzo info, prawda? A potem i tak wiekszosc miala drugi termin, a czesc poprawki.

ktos juz wyzej napisal, ze rzeczywiscie duzo info mozna dzis wygooglac tylko trzeba byc swiadomym jakich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kowalzmetina: Bo taka jest prawda ¯\_(ツ)_/¯ Kogo obchodzą takie rzeczy, skoro i tak z tego nigdy realnie nie skorzystasz. To jest dobre info dla członków sekty IT, którzy muszą koniecznie wiedzieć na temat IT, nawet najmniejsze detale. A jak naprawdę będziesz potrzebować tego w pracy to się wtedy nauczysz.