Wpis z mikrobloga

Czy w Krakowie jest dużo bogatych ludzi?

Moja siostra zarabia okolo 5k na ręke i jej mąż podobnie, a mimo to mowi, że jakby miała dziecko, to wolałaby aby chodziło do szkoły u nas na podkarpaciu, bo tam w krakowie jest pełno bogaczy, a dzieci źle reagują jak widzą ze inny ma cos czego oni nie mają, przez co czują sie gorsze. A do tego bogate oskarki też patrzą na biedniejszych "z góry"

Ponoć brat mego szwagra tez takie wnioski wyciągnął, a on zarabia nawet wiecej od nich.

Zresztą, tak troche abstrachując - nawet czytając wypok wydaje sie, ze ludzie maja duzo pieniędzy i takie 100zł w restauracji to grosze - tą inflacje chyba podbijają programiści

#krakow #przemyslenia #pytanie #podkarpacie
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: to zależy jaki masz zawód, czy chcesz się uczyć, rozwijać. I odpowiedz brzmi: nie wszyscy są bogaczami w Krakowie, ale życie jest tu droższe, nie dlatego ze ludzie więcej wydają tylko ze to ogromne miasto, skupisko ludzi, mieszkania są droższe, wynajem itp
  • Odpowiedz
@Kauabang: typie porównałeś brutto do netto xD dobry przychlast z ciebie xD

@essos: średnie zarobki w krk to koło 5-5.5k netto właśnie, twoja siostra nie chce pakować znacznych zasobów w dziecko, bo w krk jak dziecko nie chodzi na pierdyliard korków i zajęć pozalekcyjnych, to ich rodzice się źle z tym czują i samemu dziecku też się może wydawać, że jest przez to gorsze. A w krk rządzi
  • Odpowiedz
@essos: 5k w Krakowie to wyciągniesz w pierwszym lepszym korpo. Wystarczy mieć jakieś wykształcenie, umieć żyć w społeczeństwie i mieć więcej zwojów mózgowych od konia. Czy 5K to dużo? Jak to w życiu: to zależy. Zależy od osoby, od branży, czy wymagań. Dla Kogoś bez wykształcenia który pracuje fizycznie w montowni czy magazynie gdzie szczytem marzeń jest walnąć czteropak piwa po robocie będzie to dużo. Dla emeryta 3K to będzie
  • Odpowiedz
: 5k w Krakowie to wyciągniesz w pierwszym lepszym korpo. Wystarczy mieć jakieś wykształcenie, umieć żyć w społeczeństwie i mieć więcej zwojów mózgowych od konia


@fajq: A mozesz mi pokazac jakies oferty gdzie wystarcxzy wyzsze wykształcenie, bez jakiejs konkretnej specjalizacji aby dostawac 5k na ręke? Nawet z konkretną specjalizacją taką jak grafika czy marketing, nie dostaje sie takich pieniędzy bez większego doświadczenia

Ale podejrzewam że to społeczeństwo nie uważa, że
  • Odpowiedz
I gdzie wyemigrowaleś?


@essos: do #uk jak to było proste, łatwe i przyjemne. Wyjechałem w ciemno, mając parę stów w kieszeni, pierwsza noc na lotnisku, pierwszy tydzień w hostelu, pierwsze miesiące wynajęty pokój u polaka-alkoholika, praca w fabryce smrodu, ciężko było ale teraz nic mi nie brakuje
  • Odpowiedz
@essos: A czy ja mówiłem, że to są na start? Nawet w IT tyle na start ciężko dostać. Najtrudniej dostać tą pierwszą pracę gdzie nie masz doświadczenia ale później specjaliści są w cenie na rynku. Później jak już masz jakieś doświadczenie to tylko odrzucasz oferty na Linkedinie. Mi chodziło o to że zarobki rzędu 5k to nie jest niewiadomo co. Co drugie Korpo tyle płaci w Krakowie.

Co do drugiej
  • Odpowiedz
@essos: w typowym korpo dostaniesz 3,5-4k na start, reszte podbijesz stazem/rozwojem/awansami. Troche bardziej bym to traktowal jako pierwszy krok do kolejnych podwyzej ;) a co do zarobkow wykopkow to bym sie nie sugerowal, to zbiorowisko mitomanow.
  • Odpowiedz