Wpis z mikrobloga

Czy w Krakowie jest dużo bogatych ludzi?

Moja siostra zarabia okolo 5k na ręke i jej mąż podobnie, a mimo to mowi, że jakby miała dziecko, to wolałaby aby chodziło do szkoły u nas na podkarpaciu, bo tam w krakowie jest pełno bogaczy, a dzieci źle reagują jak widzą ze inny ma cos czego oni nie mają, przez co czują sie gorsze. A do tego bogate oskarki też patrzą na biedniejszych "z góry"

Ponoć brat mego szwagra tez takie wnioski wyciągnął, a on zarabia nawet wiecej od nich.

Zresztą, tak troche #!$%@?ąc - nawet czytając wypok wydaje sie, ze ludzie maja duzo pieniędzy i takie 100zł w restauracji to grosze - tą inflacje chyba podbijają programiści

#krakow #przemyslenia #pytanie #podkarpacie
  • 47
  • Odpowiedz
@essos: W krakowskich szkołach dzieci przekopują świeżaka gdy ten nie ma butów przynajmniej za 1k PLN także ja bym nie ryzykował.

  • Odpowiedz
@Cosmo77: a dla czego miałbym się chwalić? Co to zmieni? Mógłbym napisać, że 15k na rękę i mam #!$%@? na biedaków, a mógłbym i napisać że 3k i doskonale wiem że nawet 5k to bieda.
  • Odpowiedz
@bafficze: Ja nie mowilem ze 5k to bogactwo. Ale jak dla mnie to dobra kwota do spokojnego przeciętnego życia, ale na wypoku okazuje sie ze to bieda
  • Odpowiedz
Ja nie mowilem ze 5k to bogactwo. Ale jak dla mnie to dobra kwota do spokojnego przeciętnego życia, ale na wypoku okazuje sie ze to bieda


@essos: dla singla, w Krakowie - to się robi przyciasno jeśli nie chce żyć jak student na pokojach tylko wynająć coś swojego, szczególnie jeśli ma też samochód. Wtedy czynsz, rachunki, utrzymanie zjadają 80% budżetu, a jak ci jeszcze wypadnie dentysta to już jest słabo
  • Odpowiedz
A jak ludzie zarabiają w tym Krakowie? Często jest to powyżej 5k?


@essos: To zależy czego oczekujesz od życia. Jeżeli bawi cię wynajmowanie pokoju z obcymi typami to spoko. Jeśli lubisz mieszkać u mamusi też ok. Ale jeśli chcesz iść na własny rachunek to takie 5k jest ciągle wegetacją, w miarę wygodną, ale ciągle wegetacją. Nie odłożysz zbytnio, jak cię spotka nieprzewidziana sytuacja to i rezerwy wyzerujesz.
  • Odpowiedz
w miastach są wyższe stawki bo życie w dużym mieście jest droższe


@bafficze: To ile tam zarabiacie zazwyczaj?
Ja mam 2 siostry w krakowie, obydwie ze znajomoscią jezykow i obydwie cos kolo 5k zarabiaja
  • Odpowiedz