Wpis z mikrobloga

Obejrzałem pierwszy odcinek nowej serii Shoji Kawamoriego i Satelight - Nobunaga The Fool i muszę przyznać, że ostatni człon tytułu tego anime świetnie podsumowuje fabułę tej premiery.

Nie będę się rozpisywał, bo mam masę serii do obejrzenia, ale po raz pierwszy w historii animacji byłem świadkiem beznadziejnej gry aktorskiej postaci z anime. Charakter protagonisty jest tak chaotyczny, że w chwili gdy zaczął nagle ryczeć nad trupami nie wiedziałem, czy twórcy zrobili to tak dla jaj, czy na poważnie :D

Zresztą cały scenariusz wygląda tak jakby został napisany przez 10-letnie dziecko nudzące się na lekcjach podstawówki. Wrzucono w te 25 minut przesadzone postacie historyczne (Da Vinci i Magellan jako poddani króla Artura), samurajów, mechy, statki kosmiczne, piękną damę do ratowania i oczywiście głównego bohatera z grupą męskich pomocników. Wszystkie fajne motywy... to na pewno będzie dobre... chyba ;)

Sam nie wiem dlaczego, ale podobał mi się ten epizod. Może przez tą naiwną dziecinność Shoji Kawamoriego, który takim udziwnionym początkiem serii, a zarazem kalkami aż sam prosi się o negatywne komentarze. Niech tą "nietuzinkową wizję" podsumują dwie klatki...

#animenowysezon #nobunagathefool #shojikawamori #satelight #mechy #anime #japonia #animacja
Pobierz
źródło: comment_FQ2oqoKxxgs0x0qHODVkb5mv8j1FOqE3.jpg
  • 1