Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czy fala nowych chetnych na programowanie (szkolone sa obecnie nawet dzieci) spowoduje waszym zdaniem

A) przesyt branzy, spadek zarobkow, rynek pracodawcy

B) jeszcze wiekszy prog wejscia, specjalisci nadal w cenie

#programowanie #programista15k
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@breakdown_: Uczenie tępo ludzi programowania bez zrozumienia nic nie zmieni. Jeśli nie masz do tego głowy to Twoja przygoda będzie w januszexie lub bardzo krótka.
  • Odpowiedz
low-code/no-code xD Podejrzewam, że nawet w 2080 roku takich rozwiązań nikt nie będzie używał


@a5f5c1: Czy ja wiem? Z newslettera Bartka Pucka (najlepszy polski newsletter na styku biznesu i technologii):

Bardzo dobre opracowanie rynku i narzędzi w trendzie no-code i low-code.

Całość zawiera listę ponad 150 narzędzi
  • Odpowiedz
@breakdown_: programowanie juz 20lat temu bylo obowiazkowe tak w podstawówce, w gimnazjum turbo pascal , html i js. php i mysql w liceach. Oczywiscie byly szkoly gdzie byl vb lub inne zamienniki. Jakos it nie padło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@breakdown_: ja patrzę na to szerzej - z-------l ludzi w HR. Przesortować ludzi z kursów, bootcampów - masakra. A poziom wejścia nie spadnie, poziom bootcampów również nie wzrośnie. Po prostu zdolni początkujący mogą ginąć albo przepadać w gąszczu CV. Ta popularność IT popsuje perspektywę na rekrutacja i moim zdaniem to płaszczyzna o którą należy zadbać. Ale huja tam wiem, nie zrobiłem studiów a robotę w IT mam po stażu xD
  • Odpowiedz
@a5f5c1: Dokładnie xD pamietam że miałem okazje przetestować jakieś gowno do „wyklikiwania” kodu, to skończyło się na dodaniu „customowego” komponentu do pisania kodu w pytongu i tam zrobiłem właściwie wszystko czego potrzebowałem
  • Odpowiedz