Wpis z mikrobloga

Z niedoczynności w dużą nadczynność tarczycy i zrobiłem się nadaktywny. Przez ostatnie 3 dni spacerowałem łącznie 40 km.

Ile mogło zejść fatu? Dostarczałem max 1500 kcal. Jeżeli chodzi o kilogramy to z 90 zszedłem do 87, nogi mocno wyszczuplały, pod klatą zrobiłem się szczuplejszy, jakby tłuszcz zleciał z bebechów. Ta opona w dolnej części brzucha to chyba na końcu zleci?

#nadczynnosctarczycy #zdrowie #sport #chodzenie #spacer #odchudzanie #mikrokoksy #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
Nijak ma się to do rzeczywistości oczywiście.


@AVOIDME: nie no wiadomo, raz że u każdego jest inny metabolizm etc. dwa jest też spalanie powysiłkowe, po długim spacerze metabolizm może być podkręcony wiele godzin.
  • Odpowiedz
@DoudouPetit: Spalasz takie same zasoby przed, czy po spacerze, metabolizm nie ma tu nic do rzeczy, nie da się go podkręcić - chyba, ze mowa o aktywności NEAT, a zazwyczaj ludzie z wysokim NEATem to Ci, którzy maja „szybki metabolizm”. XD
  • Odpowiedz
@AVOIDME: Moje TSH 0.005 ciągle mi serce wali, więc ja i tak schudnę nawet bez spacerów:) Chyba że będę żarł jak świnia ponad zapotrzebowanie:)

Czy aktywność fizyczna 10km+ dziennie ma inne korzyści poza spalaniem kcal?
  • Odpowiedz
@DoudouPetit: Jasne, każda aktywność fizyczna niesie za sobą szereg profitów. 10k krokow dziennie to taki klasyk o który warto dbać.

Jak masz czas i możliwości to chodzenie jest najlepsza forma spalania kcal bo nie obciazasz CUN.

Tak czy siak dla zdrowego serca warto raz na jakiś czas zrobić cardio na wyższym HR.
  • Odpowiedz
@MrArbuzek: nie ma wielu badań, ale na każdej ulotce masz jak byk: szczególnie ostrożni powinni być pacjenci z nadczynnością tarczycy.

Od dziecka mam niedoczynność tarczycy TSH 5-20, odkąd zacząłem brać trazodon TSH 0.005 - 2 tyg temu. Proste zależności. Z tarczycą wszystko ok, nie przerośnięta, żadnych guzków, więc dla mnie jedynym wyjaśnieniem jest nadczynność polekowa:)

Nie możesz tak pisać XD że jeżeli dany lek jest określany jako przeciwdepresyjny, to działa
  • Odpowiedz
@MrArbuzek: Już lista skutków ubocznych powinna Ci zaświecić lampkę, że może rzeczywiście lek ten nie jest armią nanorobotów wpływających tylko i wyłącznie na problem np. depresji. Nie wiem czy słusznie tłumaczę, może po prostu trolujesz, a ja się niepotrzebnie produkuję:) Muszę zacząć odpisywać ironicznie na takie pytania:)
  • Odpowiedz