Wpis z mikrobloga

Z cyklu siedzę na kiblu i ....

ale mnie bank zaskoczył czy może aplikacja banku.

Mam odłożone na jednym z subkont kasę na "czarną godzinę" i myślę sobie, a co tak bez sensu będzie leżeć (bo to kasa do leżenia) chociaż założę lokatę z tego i patrzę, że trochę sensowniejesze oprocentowanie tylko na "nowe środki".

Patrzę w drugim banku jakie mam i tam mam troszkę niższe niż tutaj na nowe środki, ale jednak niezerowe.
No to długo nie myśląc chcę przelać, chcę całą operację wykonać jak najszybciej, robię przelew (ten w 15 minut bo i tak za darmo) a tu przed wyślij wyskakuje mi okienko
"czy na pewno, bo mają propozycję dla mnie lokaty i tu oprocentowanie tak jak na te nowe środki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(ciekawe, bo wcześniej jakoś nie umiałem tak wprost takiej wyklikać).

I albo dobrze mnie algorytmy ogarnęły co chciałem zrobić(co nie było trudne), albo każdemu proponują kto wykonuje przelew na większa kwotę niż mało. Chociaż już wykonywałem takie przelewy i nic mi nie proponowali.

#banki #pieniadze #lokaty
  • 5
@Mutare_mundi: Ciekawa sprawa, szkoda że nie dałeś screena tego komunikatu.
Ja mam lokaty na tym 7,4% i jak się skończą za 6 miesięcy, po prostu przeleję na konto w innym banku z podobną promocją. Znowu to będą "nowe środki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HenryMorgan: w Getin mi nie wyskakiwała propozycja, za to dzwonili czy na pewno nie chce zostawić u nich na lokacie (niestety standardowe oprocentowanie a nie jak na NŚ więc żalosna propozycja)
a tu przed wyślij wyskakuje mi okienko "czy na pewno, bo mają propozycję dla mnie lokaty i tu oprocentowanie tak jak na te nowe środki" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mutare_mundi: @CherryJerry: @HenryMorgan: @getresh: to samo miałem 2 dni temu w Alior Banku jak robiłem większy przelew na swoje konto rejestrowe w PKO BP, żeby zakupić obligacje skarbowe.

Chociaż już wykonywałem takie przelewy i nic
Ameryki nie odkryłeś.


@HenryMorgan: Nikt nie twierdził, że odkryłem, bardziej mnie zaskoczyło to, że oni odkryli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pewnie Getin lub Millennium.

Pewnie nie. Jak widać nie takie pewne ;)

Ja mam lokaty na tym 7,4% i jak się skończą za 6 miesięcy, po prostu przeleję na konto w innym banku z podobną promocją. Znowu to będą "nowe środki" ( ͡° ͜ʖ ͡