Wpis z mikrobloga

Jeszcze raz bo widzę, że brak krótkiego zdania prowadzi do linczu na wykopie xD

To od nowa - wiem, że Japonia była tu agresorem, wiem, że sytuacja była inna ale chodzi mi tu o poświęcaniu cywilów za wszelką cenę aby osiągnąć cel.

Oryginalna wypowiedź:
Trafiłem zupełnie przypadkiem na dokument o Nagasaki na YT. Obejrzałem sobie i stwierdzam, że niezła hipokryzja panuje aktualnie na świecie.
USA mówi jaki to Putin zły bo straszy atomówką, prowadzi naloty na miasta, giną cywile. 'Tak być nie może'

Cofnijmy się w czasie do lutego 1954 kiedy to USA przeprowadziło największe bombardowania na Tokio w wyniku których zginęło od 85 do 120k ludzi i spłonęło 277k budynków.

No i oczywiście sierpień 1945. Atomówka w Hiroszimie zabija do 90k mieszkańców, niszczy 70k budynków (około 98 proc zabudowań).
Atomówka w Nagasaki zabija 70k osób.

3 'akcje', 260 tysięcy zabitych cywilów.

#wojna #ukraina #usa #rosja
ATAT-2 - Jeszcze raz bo widzę, że brak krótkiego zdania prowadzi do linczu na wykopie...

źródło: comment_1666956140malVl5AekltZYInhilLKwz.jpg

Pobierz
  • 84
Pan Byrnes i reszta rządu wiedzieli, że Japonia przegrała, ale martwiła ich silna pozycja Stalina w Europie. Użycie bomby skłoniłoby go do ustępstw.


~~ Leo Szilard, odkrywca nuklearnej reakcji łańcuchowej, członek Projektu Manhattan

@ATAT-2: Oczywiście, że były to okrutne, zaplanowane i z zimną krwią wykonane zbrodnie. Jakieś bajki o tym, że ci ludzie musieli zginąć; żeby inni mogli żyć to tylko zachodnia propaganda; albo wyparcie i copium.

Po prostu historię piszą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: czy przyspieszenie zakończenia wojny usprawiedliwia użycie tej broni? Wg mnie tak, bo jaki był inny wybor? Konwencjonalna walka do ostatniego Japończyka (bo z grubsza taki był plan japońskiego dowództwa)? Świat nie jest czarno-biały, czasami trzeba podjąć takie trudne decyzje, by w ogólnym rozrachunku "wyjść na plus". To bardzo utylitarne podejście, ale dobrze wiemy jak wygląda świat i jacy są ludzie. Odnoszę wrażenie, że w swoim poście prezentujesz nieco naiwna i
@ATAT-2: Jeżeli chodzi o 1945 to proponuje się zapoznać z tematem przewidywanych kosztów inwazji lądowej na główne wyspy japońskie, opartymi o wcześniejsze walki na Pacyfiku i japońską taktykę walki do ostatniego żołnierza (nie bez powodu wymyślono "island hopping"). Te dwa ataki służyły udowodnieniu Armii Imperialnej, że stracili wszelkie szanse na wynegocjowanie dobrych warunków kapitulacji. Cel osiągneły, oszczędzając życia po obu stronach konfliktu.
jeśli to jest usprawiedliwienie dla takiego działania i masowego mordu, to rozumiem że poparlibyście zrzucenie atomówki na Moskwę i St Petersburg gdyby Ukraina miała taką możliwość


@ATAT-2: gdyby sytuacja była dokładnie taka sama, gdzie Rosja byłaby fanatycznym imperium-agresorem na wyspie na którą inwazja byłaby ledwo wykonalna a przynajmniej horrendalnie kosztowna w życia, odmawiała poddania się na jakichkolwiek racjonalnych warunkach i po wielokrotnych ostrzeżeniach co dokładnie ją czeka, po ostrzeżeniu cywili w
@wykopowicz71:

5. Na taki nalot zasłużyli również Niemcy. Pomijając to, że wcześniej skapitulowali, to Amerykanie i tak nie użyliby jej w Europie. Przeciwko "białemu człowiekowi".


Zgadzam się z resztą twojego komentarza, ale w tej części się mylisz. Przypominam, że bomba atomowa została skonstruowana z myślą o użyciu jej przeciw Niemcom. Gdyby walki w Europie się przedłużały bez szans na jakiś sukces (np. Alianci nie zajęliby Włoch i Normandii) to wydaje się
@ATAT-2 czemu zawsze jako ilustrację do wpisu o bombie atomowej zrzuconej na Japonię pokazuje się zgliszcza Hiroszimy a nie uśmiechniętych japońskich żołnierzy pozujących z niemowlęciem nabitym na bagnet albo raport o stratach z walk na jakiejkolwiek japońskiej wyspie? Im bardziej się poznaje historię i naród japoński, tym bardziej dochodzi się do wniosku, że dwie to za mało.
@ATAT-2: ej no, idąc twoim tokiem rozumowania to mamy już teraz szykować atomówki na Ruskich ( ͡° ͜ʖ ͡°) porównajmy sobie:
- Rosja atakuje kraj, któremu pomaga USA / Japonia atakuje kraj który pomaga USA -- Check
- Rosja w w/w kraju prowadzi #!$%@? i czystki etniczne / Japonia w w/w kraju prowadzi #!$%@? i czystki etniczne -- Check
- Rosja atakuje bezpośrednio USA / Japonia atakuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: teraz z głowy ale parę razy widziałem info że po zdobywaniu iwo jimy Amerykanie doszli do wniosku, że jak tak dalej będą zdobywać Japonię to stracą jeszcze kilkaset tysięcy żołnierzy i zginie miliony Japończyków. Zdobywanie głównych wysp Japonię desantem wiązałoby się z ogromnymi stratami więc zakończenie wojny dwoma bombami było IMHO humanitarne ¯\_(ツ)_/¯ dwa był to sygnał dla sowietów żeby nie fikali o przypieczętowanie dominacji
ilustrację do wpisu o bombie atomowej zrzuconej na Japonię pokazuje się zgliszcza Hiroszimy

nie uśmiechniętych japońskich żołnierzy pozujących z niemowlęciem nabitym na bagnet


@Pieron: Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ATAT-2: to obejrzyj sobie jeszcze jakiś sensowny dokument. Taka akcja wynikała z tego, że jebnieci Japończycy ze swoim honorem byli gotowi walczyć do śmierci i nic by tej wojny nie powstrzymało. Po prostu musieli w spektakularny sposób zakończyć ten cyrk, nie wspominając co sami wyprawiali i sami zaczęli wojnę z usa